Geležies šalinimas

Dažniausiai pastebimi jutiminiai geležingo vandens požymiai. Erzina nemalonus vandens kvapas, aiškiai matoma ruda, rusva ir/arba juosva vandens spalva. Geležingas vanduo palieka sunkiai įveikiamas rūdžių dėmes, gadina buitinius prietaisus, santechniką, vonios ir virtuvės įrangą. Skalbiant geležimi prisotintu vandeniu kinta audinių spalva, dėl geležies nuosėdų sandariai neužsidaro sklendės, vožtuvai, užsikemša prietaisai.

Geležies junginiai, priklausomai nuo jų kiekio, kilmės pobūdžio, vandens pH, temperatūros, sąveikos su kitais vandenyje esančiais teršalais (pvz organinės kilmės teršalais), šalinami pasitelkiant keletą skirtingų būdų. Vienas dažniausiai naudojamų būdų - Oksidacija (aeracija). Tai geležies šalinimas panaudojant natūralią dvivalentės geležies savybę oksiduotis, kai Fe2 jungiasi su oru ir įgauna Fe3 formą (geležies hidroksido junginius, kitaip – rūdis).  Dauguma Fe3 junginių yra netirpios nuosėdos, kurias galima filtruoti mechaniškai.

13
Oksidacinė sistema organizuojama jungiant tris etapus: aeracijos mazgą (kada ir kaip paduodamas oras), erdvę oksidacijai (kur ir kaip vanduo priverstinai kontaktuoja su oru), ir erdvę filtravimui užpildu (kur ir kaip filtruojami teršalai, kaip ir kada įrenginys regeneruoja).

Kitas, dėl ekologinių priežasčių rečiau naudojamas, tačiau tam tikrais atvejais vis dar efektyvus būdas yra reagentinės geležies šalinimo sistemos, kurios veikia naudojant imlų geležies junginiams užpildą, jį atnaujinant tirpalo su reagentu (kalio permanganatas) pagalba.

Ir oksidaciniai, ir reagentiniai filtrai veikia automatiškai. Serviso ir regeneracijos ciklus valdo automatizuotas valdymo vožtuvas, o surinkti teršalai drenuojami į kanalizaciją.

Jeigu geležies junginiai mus pasiekia oksiduotos formos nuosėdomis – jas filtruojame mechaniniu filtru.

Jei randama nedaug viršyta skaidri (dvivalentė) geležis – dažnai užtenka tinkamai parinkto vandens minkštinimo filtro, kuris efektyviai pašalina ne tik vandens kietumo problemą, bet ir sutvarko nedidelius kiekius dvivalentės geležies.

Ypač sudėtingais atvejais kaip efektyviausią geležies šalinimą rekomenduojame  Multi paskirties sistemas.

Geležies šalinimo filtrai PR OXI

clack

Geležies šalinimo filtrai PR OXI

Geležies ir sieros vandenilio šalinimui naudojami oksidacijos ir aeracijos metodai. PR OXI filtras injektoriaus pagalba aeruoja deguonį(aeracija). Tirpūs geležies ir sulfidų junginiai oksiduojasi su deguonies molekulėmis(oksidacija). Vandens srautui tekant korpusu žemyn, oksidacijos produktai nusėda filtravimo užpilde. Užpildu pratekėjęs vanduo lieka be geležies junginių. Švarus vanduo paskirstytoju teka aukštyn ir nukreipiamas į būsto vandentiekio sistemą. Sukauptos nuosėdos šalinamos į kanalizaciją, tai atlieka automatinė regeneracijos programa. Valdiklis kontroliuoja tekmės kryptis ir regeneracijos eigą, o injektorius papildo deguonies kiekį.

Naudojame kokybiškus, maksimaliai technologiją atitinkančius mazgus, todėl PR OXI užtikrina deklaruojamą vandens srautą, veikia patikimai ir nekelia rūpesčių. Įrenginys praktiškai nereikalauja priežiūros, yra paprastas, efektyvus, ekonomiškas ir draugiškas aplinkai. Pagaminta ES

PR OXI PRIVALUMAI

 • Visa tecnologija - vienoje kolonoje
 • Užpildas skalaujamas tik vandeniu
 • Nereikia papildomų cheminių medžiagų
 • Ypač efektyvūs šalinant geležį
 • Estetiški ir šiuolaikiški, užima mažai vietos
 • Lengva sumontuoti ir prižiūrėti
 • Tyras ir skanus vanduo - iš jūsų gręžinio!
 • Vonios keramika ir įrenginiai - švarūs, be geležies nuosėdų.
 • Tausojami ir nuo rūdžių apsaugoti buities prietaisai.
 • Draugiškas vietiniams nuotekų įrenginiams.
PR-OXI specifikacija Užpildo kiekis  kub. pėda JUNGTYS coliai Nom. - maks. DEBITAS m3/h Erdvė montažui ilgis x aukštis x plotis, mm
PR OXI  50 1 1“ 0,4 – 1,2 300x1600x400
PR OXI 150 1,25 1“ 0,6 – 1,8 300x1700x400
PR OXI 200 D 1,25 1“ 0,6 – 1,8 300x1700x400
PR OXI 300 2 1“ 0,7 – 2,0 350x1700x500
PR OXI 400 3 1“ 0,9 – 2,2 400x1800x500
nuo 750.00 €
Skaityti daugiau
Geležies šalinimo filtrai Premium Line AIF

clack

Geležies šalinimo filtrai Premium Line AIF

Geležies šalinimo filtrai Premium Line AIF

Premium Line AIF sistema yra patikimas, ekonomiškas ir efektyvus būdas šalinti geležies junginius. Sistemą sudaro dvi kolonos, oro nuleidėjas ir elektroninis valdymo vožtuvas. Papildomai, priklausomai nuo modelio tipo, sistemos komplektuojamos su oro indžektoriumi arba su oro įvedimo mazgu, oro kompresoriumi, programuojamu proporciniu impulsiniu kompresoriaus valdikliu, prieškondensaciniais korpusų apvalkalais. Premium Line AIF sistema ne tik u-tikrina 100proc. oro patekimą į sistemą, bet ir garantuoja tikslų oro kiekį pagal momentinį poreikį. Impulsinis vandens tekmės daviklis pagal išankstinį suprogramavimą pratekėjus tam tikram vandens kiekiui suaktyvina oro kompresorių. Kompresorius per oro mazgą, sumontuotą prieš filtravimo sistemą, į tekantį vandenį paduoda orą. Pagaminta ES.

PR AIF veikimo principas

Dauguma trivalentės geležies junginių yra netirpūs, ir tik susijungę su deguonimi iškrenta nuosėdomis. Šią natūralią vandens savybę PR AIF naudoja priverstinai sudarydamas sąlygas oksidacijai pirmoje kolonoje. Antroje - filtravimo kolonoje oksiduotos geležies nuosėdas mechaniškai nufiltruoja filtravimo užpildas. Pratekėjus tam tikram kiekiui vandens, užpildas periodiškai plaunamas, sukaupti teršalai šalinami į kanalizaciją.

Kad oksidacijos ir filtravimo procesai vyktų sklandžiau, ypač atsižvelgiant į šalinamos geležies ir mangano kiekius bei kokybiško vandens poreikį, naudojame priverstinį proporcinį oro įvedimą. Dvi atskiros kolonos sustiprina technologinį efektą suteikdamos daugiau laiko ir daugiau erdvės procesų vyksmui. PR AIF yra nepamainoma technologija šalinant didesnius geležies junginių kiekius, filtruojant sieros junginius, manganą.

PR AIF PRIVALUMAI

 • Proporcinis deguonies įvedimas - filtruotas vanduo yra nuolat
 • Oras dozuojamas tik vartojant vandenį - nesusidaro oro kamščiai sistemoje
 • Nestabdomas vandens srautas
 • Daugiau erdvės - efektyvesnė oksidacija
 • Kokybiškas užpildas, imlus ir smulkios frakcijos dalelytėmis
 • Retesnės regeneracijos
 • Mažiau drenuojamo vandens, daugiau filtruoto vandens tarp regeneracijų
 • Originalios išardomos jungtys - lengvas montavimas ir priežiūra
 • Ypač efektyvus šalinant geležį, sieros vandenilį, manganą
 • Tyras ir skanus vanduo maistui - iš jūsų gręžinio!
 • Vonios keramika ir įrenginiai - švarūs, be geležies nuosėdų.
 • Tausojami ir nuo rūdžių apsaugoti buities prietaisai.
 • Draugiškas vietiniams nuotekų įrenginiams.
PR-AIF specifikacija Užpildo kiekis  kub. pėda JUNGTYS coliai Nom. - maks. DEBITAS m3/h Erdvė montažui ilgis x aukštis x plotis, mm
PR AIF   70 I 1 1“ 0,4 – 1,2 600x1600x500
PR AIF  100 P 1 1“ 0,6 – 1,5 600x1600x500
PR AIF 130 PM 1 1“ 0,6 – 1,5 600x1600x500
PR AIF 150 PM 1,25 1“ 0,7 – 1,8 600x1700x600
PR AIF 200 D 1,25 1“ 0,7 – 1,8 600x1700x600
PR AIF 300 PM 2 1“ 0,9 – 2,2 800x1700x700
PR AIF 400 PM 3,5 1“ 1,2 – 2,7 900x1800x900
PR AIF 500 PM 4,5 1 ¼ “ 1,6 – 3,6 1100x1900x900
PR AIF 600 PM-24 6 1 ¼ “ 2,1 – 4,2 1200x1900x1000
PR AIF 700 PM-24 8 1 ½ “ 2,7 – 5,6 1300x1600x1000
PR AIF 800 PM-24 10 1 ½ “ 3,6 – 7,2 1500x2100x1100
nuo 1240.00 €
Skaityti daugiau
Geležies šalinimo filtrai EcoWater AIV

eco_water

Geležies šalinimo filtrai EcoWater AIV

EcoWater AIV nugeležinimo sistemoje naudojamas pažangus metodas, skirtingai nei kiti įrenginiai geležies šalinimo procesą vykdantis vienoje kolonoje. Kai oksidacijos ir filtravimo etapai vyksta viename korpuse, taupoma montavimo erdvė. Oro padavimą valdo ir vykdo į vožtuvą įmontuotas aspiratorius. Valdiklis automatiškai valdo ir vykdo užpildo atnaujinimą (regeneraciją). Oro pagalvė susidaro korpuso viršutinėje dalyje, o apatinėje - smulkių dalelių filtravimo užpildas nufiltruoja oksiduotus geležies, mangano, sulfidų junginius. Privalumai: Sistema dirba be oro kompresoriaus (nėra triukšmo), be cheminių reagentų dozavimo, vienas korpusas užima mažiau vietos. Gamintojas: EcoWater Systems (JAV)
nuo 1490.00 €
Skaityti daugiau
Geležies šalinimo filtrai Novo Water AF

Geležies šalinimo filtrai Novo Water AF

Novo Water AF filtruose oksidacijos ir filtravimo etapai vyksta dviejose atskirose kolonose, filtro darbą valdo elektroninis valdiklis. Geležingas vanduo pirmiausia patenka į suspausto oro talpą pirmame korpuse. Vyksta natūrali oksidacija – oras jungiasi su geležimi, tirpi geležis virsta nuosėdomis. Tuomet antrame korpuse esantis užpildas nufiltruoja geležies nuosėdas. Tuo pat metu užpildas veikia kaip katalizatorius - padeda geležies likučiams keistis į nuosėdas, ir jas čia pat nufiltruoja. Pagal realius vandens vartojimo kiekius vykstanti automatinė regeneracija papildo oro kiekį sistemoje ir išplauna užpilde sukauptą geležį. Pagaminta ES
nuo 860.00 €
Skaityti daugiau
Geležies šalinimo filtrai su reagentu EcoWater IF

Geležies šalinimo filtrai su reagentu EcoWater IF

EcoWater IF sistemą sudaro vienas korpusas su valdymo vožtuvu ir filtruojančia įkrova Manganese Grensand, bei šalia statomas atskiras bakelis reagentui. Geležies junginiai kaupiami užpilde, o regeneracijos metu juos atlaisvina kalio permanganato tirpalas (įrenginys automatiškai pasigamina ir dozuoja). Regeneruojant teršalai ir tirpalas drenuojami į kanalizaciją. Procesą valdo ir kontroliuoja automatinis valdiklis. Priežiūra: periodiškai papildomas reagento bakelis kalio permanganatu, periodiškai (1-2 kartus metuose) atliekamas profilaktinis siurbimo mechanizmo išvalymas. Sistema pašalina net iki 20 mg/l Fe2, iki 20 mg/l Fe3, ir iki 3 mg/l Mg. Reagentinė sistema ypač patraukli esant didesniems geležies kiekiams, kai kiti filtrai nėra tokie efektyvūs, tačiau ji nerekomenduojama esant vietiniams nuotėkų valymo įrengimams. Gamintojas: EcoWater Systems (JAV)
nuo 1490.00 €
Skaityti daugiau

Susisiekite su mumis

Ačiū. Jūsų žinutę gavome. Netrukus susisieksime su Jumis

Įvyko klaida. Nepamirškite pažymėti "Aš ne robotas"