Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar suminkštintą vandenį yra saugu gerti?
 • Taip, suminkštintą vandenį gerti yra saugu. Jei laikotės druskos vartojimo dietos ir/arba skaičiuojate druskos vartojimą, vadovaudamiesi tolesne informacija turėtumėte pridėti atitinkamą druskos kiekį prie bendro vartojimo per parą. Suminkštinti 10dH (vokiškas kietumo laipsnis), EcoWater vandens minkštintuvas į vandenį prideda apie 8,2 mg natrio kiekvienam litrui. Jei per parą išgeriate 2 litrus suminkštinto vidutinio kietumo vandens, kartu gaunate apie 262,4 mg natrio, kas yra tolygu 0,67 g druskos.Palyginimui, toks druskos kiekis yra įprastoje riekėje baltos
  duonos.
 • Ar minkštas vanduo yra sūrus?
 • Suminkštintas vanduo turi didesnį natrio kiekį, tuo tarpu chlorido koncentracija išlieka nepakitusi. Kadangi sūrų skonį lemia būtent natrio ir chlorido tarpusavio balansas, minkštintas vanduo nėra sūrus.
 • Ar minkštinimo filtro regeneracijai naudojama druska gali kenkti aplinkai?
 • Vandens minkštinimui naudojamos druskos sudėtyje nėra žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų. Produktas yra saugus, turintis tai patvirtinantį higienos sertifikatą. Be to, EcoWater minkština iki higienos normų nustatyto minimalaus 3°dH lygio, todėl tik nedidelis druskos kiekis patenka į kanalizaciją regeneracijos metu.
 • Ar minkštinimo filtre gali augti bakterijos?
 • Stovintis vanduo yra palanki terpė bakterijų dauginimuisi. Tačiau per filtrą kasdien teka įvairūs kiekiai vandens, todėl bakterijų rizikos nėra. Jei ilgesnį laiką nevartosite vandens, pavyzdžiui išvykstate atostogų, rekomenduojame nustatyti specialią EcoWater įrenginio funkciją „sanitarinė priežiūra“. Tuomet regeneracija vyks ir nevartojant vandens, kas nustatytą skaičių dienų. Tokia regeneracija yra trumpa ir naudoja minimalų kiekį vandens, kurio pakanka suardyti bakterinį klimatą.
 • Ar minkštinant vandenį kartu pašalinamas žmogui naudingas kalcis?
 • Kalcio vartojimas yra būtinas žmogaus organizmui. Vis tik, viena vertus, kartu su vandeniu gaunamas kalcis yra tik iš dalies pasisavinamas organizmo. Kita vertus, kartu su geriamuoju vandeniu gaunamas kalcis sudaro labai menką dalį vartotinos kalcio paros normos. Todėl vertinant vandenį kaip kalcio šaltinį, vanduo nėra reikšmingas.
 • Miesto vanduo. Argi jis nėra filtruojamas ir ar reikia jį papildomai apdoroti?
 • Vandentiekio vanduo yra traktuojamas kaip vanduo, atitinkantis geriamojo vandens normas. Čiaupo vanduo jau yra apdorotas. Didžiausia leistina vandens kietumo norma Lietuvoje yra 21°dH (vokiški laipsniai). Ši norma reiškia kad vanduo nėra kenksmingas žmogui, tačiau toks vanduo yra labai kietas ir sukelia eibę bėdų buityje. Vidutiniškas centralizuoto vandens kietumas mūsų šalyje yra apie 18°dH, todėl daugelis lietuvių kasdien susiduria su kalkėtu vandeniu ir jo pasekmėmis.
 • Ar kalkėtas vanduo tikrai įtakoja energijos vartojimo kaštus?
 • Taip.
  Kalkių apnašos ant kaitinimo elementų mažina vandens šildymo proceso efektyvumą. Palyginimui, 1mm storio kalkių nuosėdų sluoksnis ant šilumokaičio paviršiaus sumažina jo efektyvumą net apie 10%. Todėl skaičiuojama, kad EcoWater minkštinimo filtras padidina vandens šildymo efektyvumą vidutiniškai apie 20%.
 • Ar galima minkštinimo filtrus montuoti sistemose su vietine kanalizacija?
 • Taip, galima. Kadangi vietinių nuotėkų valymo įrenginiuose labai svarbus tinkamo bakterijų kiekio užtikrinimas, patartina jį stebėti. Bakterijų kiekis gali sumažėti natūraliai eksploatuojant sistemą, taip pat dėl gyventojų naudojamos agresyvios buitinės chemijos, dėl regeneracijos nuotėkose esančių chloridų. Nors EcoWater įrenginiai regeneruodami drenuoja mažiausią kiekį vandens, siekiant išvengti biodegradacijos procesų, patartina naudoti ekologišką buitinę chemiją, rinktis efektyvius originalius bio-nuotėkų preparatus, kurių sudėtyje yra platus bakterijų spektras ir kurie efektyviai padeda nuotėkų valymo procesuose.
 • KIETAS, KALKĖTAS vanduo. Kas tai?
 • Vandens kietumas – labiausiai paplitusi vandens problema. Ją sąlygoja vandenyje ištirpusių druskų – kalcio Ca2+ ir magnio Mg2+ koncentracija. Kalkės į vandenį patenka rūgščiam lietui skverbiantis į kietų mineralų sluoksniais turtingą dirvožemį ir jį tirpdant. Daugelyje Lietuvos vietovių vandens kietumas yra 5-7mg/l-ekv.
 • Ar MIESTO vanduo taip pat yra KIETAS?
 • Dažniausia – taip. Centralizuotai tiekiamas vanduo vandenvietėse yra filtruojamas – šalinamos mechaninės priemaišos, mažinamas geležies kiekis. Tačiau vanduo nėra centralizuotai minkštinamas. Tai atskiras technologinis procesas, kuriam reikia specialios įrangos ir medžiagų.
 • Ar reikia minkštinti kietą vandenį?
 • Be jokios abejonės – taip. Verta ir ekonomiškai naudinga minkštinti visą namų ūkyje vartojamą vandenį. Pirma, minkštas vanduo tausoja buitinę įrangą, kuri šildo vandenį – negadina ir neteršia jos kalkėmis. Antra – įrodyta, kad minkštas vanduo greičiau užverda. EcoWater paskaičiavo kad kaitinant minkštą vandenį reikia 29% mažiau elektros energijos ir 24 % mažiau gamtinių dujų. Trečia – minkštą vandenį maloniau ir sveikiau naudoti asmens higienai ir namų tvarkymui, jis vizualiai pranašesnis ir nepalieka pėdsakų.
 • Kuo minkštas vanduo yra geresnis nei kietas?
 • Kietas vanduo pasižymi keletu fizikinių savybių, kurios buityje nėra pageidaujamos. Kietame vandenyje muilo dalelės pirmiausia jungiasi su Ca2+, Mg2+ molekulėmis, ir tik po to su dulkėmis ir nešvarumais, kuriuos norime išplauti. Muilo ir kalkių apnašos nėra patrauklios – balti išdžiuvusio vandens lašeliai ant stiklo, indų, langų; balkšvos apnašos ant santechnikos. Minkštame vandenyje, kuriame kalkių koncentracija labai maža, muilas tirpsta ir gausiai putoja. Todėl praustis, maudytis ir trinkti plaukus mums labiau patinka minkštame vandenyje. Be to, namus sutvarkysime lengviau ir greičiau, galėsime naudoti gamtai draugiškas priemones be fosfatų, o valymo priemonių reikės net 30% mažiau.
  Kitas nepageidaujamas kieto vandens bruožas – kylant temperatūrai (kaitinant) kalkės jungiasi ir sudaro kalkakmenį. Juk katilas, skalbyklė, džiovyklė, indaplovė ir kavos aparatas jungiami su šaltu vandeniu…
 • Kaip veikia vandens minkštinimo filtras?
 • Klasikinis vandens minkštinimo procesas – tai būdas iš kieto vandens pašalinti kalkes, o su EcoWater filtrais – ir rūdis. Procesas vyksta jonų lygyje, jis vadinamas jonų mainais. Kieto vandens srautas leidžiamas per porėtų granulių sluoksnį (katijonų dervą). Kalkės ir rūdys prikimba prie granulių ir lieka prilipę prie jų iki pat regeneracijos.
 • Kas yra regeneracija?
 • Svarbiausias EcoWater dervos bruožas – jos geba pritraukti Ca2+, Mg2+, Fe2+ jonus. Kuomet dervos granulių paviršius pilnai jais pasidengia, granules reikia atnaujinti, t.y. „nuimti“ ir pašalinti teršalus. Tam naudojamas NaCl druskos tirpalas (sūrymas). Regeneracijos procesą sudaro atskiri ciklai, po kurių dervos geba atstatoma 100 proc. EcoWater filtrai visus regeneracijos ciklus (sūrymo gamybą, teršalų išplovimą į kanalizaciją, dervos granulių plovimą ir skalavimą) atlieka automatiškai. Vandens vartojimo duomenis naudoja patikima EcoWater programa, ji valdo regeneracijos trukmę, dažnį ir sąnaudas. Tikslūs algoritmai veikia patikimai ir padeda taupyti, o vienintelis jūsų darbas yra kartą ar du per metus papildyti druskos talpą.
 • Regeneracijai naudojama NaCl druska. Ar tai ta pati valgomoji druska?
 • Ne. Vandens minkštinimui naudojama perdirbta vakuuminė druska. Kruopščiai išvalytas nuo priemaišų druskos tirpalas yra garinamas vakuume. Gaunamas labai smulkios frakcijos produktas, todėl dedami specialūs priedai, padedantys suformuoti tvirtas ir palaipsniui tirpias formas – tabletes, pagalvėles. Du svarbiausi kriterijai vandens minkštinimo druskai yra jos grynumas bei laipsniškas tirpimas. Švari druska tausoja siurbimo mechanizmą, o tinkamas tirpimas apsaugo nuo druskos košės ir/arba druskos tilto susidarymo.
 • Ar minkštinimo filtras padidina natrio kiekį vandenyje? Ar saugu gerti suminkštintą vandenį?
 • Taip, kalkės yra pakeičiamos natriu. Pridedamas natrio kiekis priklauso nuo tiekiamo vandens kietumo ir filtro techninių savybių. Modernūs EcoWater filtrai veikia įvedus nustatytus (ne numatomus) duomenis. Be to, EcoWater naudoja net 11 pažangių patentuotų mechanizmų, pvz. tiksliausią vandens skaitiklį, išsivalančius distributorius, užpildo sluoksniavimą ir kt, todėl pridedamas natrio kiekis yra mažiausias lyginant su kitų gamintojų filtrais. EcoWater duomenimis, jei tiekiamo vandens kietumas yra 5,0mg/l-ekv, išgėrus 1 litrą suminkštinto vandens papildomai gauname 115mg natrio; jei bendras kietumas 6,9mg/l-ekv, – gauname 160mg natrio, o tarkim suvalgę riekę baltos duonos gauname 150mg natrio. Suaugusio žmogaus paros natrio norma yra 3000-6000mg. Todėl net ir esant ypač kietam vandeniui, EcoWater suminkštintą vandenį gerti yra saugu.
 • Kas svarbu renkantis filtrą?
 • Filtro techniniai parametrai, programavimo savybės, medžiagų kokybė, gamintojo reputacija bei pardavėjo įsiklausymas į jūsų poreikius. Lyginant su kita buitine įranga, EcoWater filtro tarnavimo laikas skaičiuojamas ne keleriais metais, o dešimtmečiais. Vertinant ilgalaikėje perspektyvoje, įrenginio techniniai niuansai, taupios sąnaudos ir pardavėjo pasiekiamumas yra labai svarbūs.
 • Ar suminkštintą vandenį yra saugu gerti?
 • Taip, suminkštintą vandenį gerti yra saugu. Jei laikotės druskos vartojimo dietos ir/arba skaičiuojate druskos vartojimą, turėtumėte pridėti atitinkamą druskos kiekį prie bendro vartojimo per parą.
  Suminkštinti kiekvienam 0dH (vokiškas kietumo laipsnis), Ecowater vandens minkštintuvas į vandenį prideda apie 8,2 mg natrio kiekvienam litrui. Jei per parą išgeriate 3 litrus suminkštinto vandens, kartu gaunate apie 344,4 mg natrio, kas yra tolygu 0,87 g druskos. Palyginimui, toks druskos kiekis yra įprastoje riekėje baltos duonos.
 • Ar minkštas vanduo yra sūrus?
 • Suminkštintas vanduo turi didesnį natrio kiekį, tuo tarpu chlorido koncentracija išlieka nepakitusi.
  Kadangi sūrų skonį lemia būtent natrio ir chlorido tarpusavio balansas, minkštintas vanduo nėra sūrus.
 • Ar minkštinimo filtro regeneracijai naudojama druska gali kenkti aplinkai?
 • Vandens minkštinimui naudojamos druskos sudėtyje nėra žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų. Produktas yra saugus, turintis tai patvirtinantį higienos sertifikatą. Be to, Ecowater minkština iki higienos normų nustatyto minimalaus 3°dH lygio, todėl tik nedidelis druskos kiekis patenka į kanalizaciją regeneracijos metu.
 • Ar minkštinimo filtre gali augti bakterijos?
 • Stovintis vanduo yra palanki terpė bakterijų dauginimuisi. Tačiau per filtrą kasdien teka įvairūs kiekiai vandens, todėl bakterijų rizikos nėra. Jei ilgesnį laiką nevartosite vandens, pavyzdžiui išvykstate atostogų, rekomenduojame nustatyti specialią Ecowater įrenginio funkciją „sanitarinė priežiūra“. Tuomet regeneracija vyks ir nevartojant vandens, kas nustatytą skaičių dienų. Tokia regeneracija yra trumpa ir naudoja minimalų kiekį vandens, kurio pakanka suardyti bakterinį klimatą.
 • Ar minkštinant vandenį kartu pašalinamas žmogui naudingas kalcis?
 • Kalcio vartojimas yra būtinas žmogaus organizmui. Vis tik, viena vertus, kartu su vandeniu gaunamas kalcis yra tik iš dalies pasisavinamas organizmo. Kita vertus, kartu su geriamuoju vandeniu gaunamas kalcis sudaro labai menką dalį vartotinos kalcio paros normos. Todėl vertinant vandenį kaip kalcio šaltinį, vanduo nėra reikšmingas.
 • Miesto vanduo. Argi jis nėra filtruojamas ir ar reikia jį papildomai apdoroti?
 • Vandentiekio vanduo yra traktuojamas kaip vanduo, atitinkantis geriamojo vandens normas. Čiaupo vanduo jau yra apdorotas. Didžiausia leistina vandens kietumo norma Lietuvoje yra 28°dH (vokiški laipsniai). Ši norma reiškia kad vanduo nėra kenksmingas žmogui, tačiau toks vanduo yra labai kietas ir sukelia eibę bėdų buityje. Vidutiniškas centralizuoto vandens kietumas mūsų šalyje yra apie 18°dH, todėl daugelis lietuvių kasdien susiduria su kalkėtu vandeniu ir jo pasekmėmis.
 • Ar kalkėtas vanduo tikrai įtakoja energijos vartojimo kaštus?
 • Taip. Kalkių apnašos ant kaitinimo elementų mažina vandens šildymo proceso efektyvumą. Palyginimui, 1mm storio kalkių nuosėdų sluoksnis ant šilumokaičio paviršiaus sumažina jo efektyvumą net apie 10%.
  Todėl manoma, kad kiekvienas buities įrenginys dėl kieto vandens energijos kaštus padidina vidutiniškai apie 20%.
 • Ar galima minkštinimo filtrus montuoti sistemose su vietine kanalizacija?
 • Jeigu naudojate vietinį biologinių nuotėkų valymo įrenginį, sumontavus vandens minkštintuvą patartina imtis tam tikrų priemonių. Vietinių nuotėkų valymo įrenginiuose biologinėse nuosėdose kaupiasi bakterijos, kurios nuosėdas skaido į skystį. Bakterijų kiekis gali sumažėt natūraliai, dėl naudojamos agresyvios buitinės chemijos, taip pat dėl regeneracijos nuotėkose esančių chloridų. Siekiant išvengti biodegradacijos procesų, patartina naudoti ekologišką buitinę chemiją, taip pat rinktis efektyvius originalius bio nuotėkų preparatus, kurių sudėtyje yra platus bakterijų spektras ir kurie efektyviai padeda nuotėkų valymo procesuose.