Geros naujienos auginantiems mažylius su jautria oda

Daugelį metų dalinamės įkvepiančiomis istorijomis, ką pajunta mūsų klientai, nusprendę minkštinti vandenį. Iki šiol, kalbėdami apie kalkėto vandens žalą odai, galėjome remtis teorija, nuosava praktika ir asmeniniais potyriais. Ir štai, pagaliau turime rimtą mokslinę studiją, parengtą   dermatologijos srities specialistų!  Tyrimui vadovo britas Dr. Carsten Flohl, iš Dermatologijos Instituto, King's Koledže (Londonas), o tyrimo ataskaita išspausdinta  2016 metų balandžio mėnesio žurnale “Allergy and Clinical Immunology”.

Tyrimas vykdytas Didžiojoje Britanijoje, imtis – net 1300 (!) kūdikių visoje Anglijoje. Stebėta, kaip tiekiamo vandens kokybė, konkrečiai – kietumas ir chloras, veikia kūdikių odos būklę.  Nustatyta, kad vaikams, gyvenantiems kieto vandens vietovėse, egzemos rizika išaugo net 87%! “Didėjantis įrodymų kiekis, kuriuo remiasi mūsų tyrimas, nurodo priklausomybę tarp kieto vandens ir egzemos tarp vaikų rizikos.“ - sako tyrimui vadovaujantis Dr. Carsten Flohl.

Dar svarbiau yra tai, kad tyrėjai neketina sustoti. “Mes ruošiamės tirti, kaip padėtis keistųsi įdiegus vandens minkštinimo filtrą į didelę riziką susirgti egzema turinčių vaikų namus, dar prieš jiems gimstant. Tirsime, ar minkštas ir mažai chloro turintis vanduo įtakoja egzemos susirgimų dažnį“ - rašoma Dr. C.Flohr pranešime spaudai.

vanduo jautriai odai

 Dalindamiesi istorijomis, ką minkštindami vandenį pajunta mūsų klientai, iki šiol rėmėmės teorija ir savo praktika. Ir štai, pagaliau turime rimtą mokslinę studiją, parengtą  dermatologijos srities specialistų!  Dr. Carsten Flohl, iš Dermatologijos Instituto (Londonas), 2016-05 žurnale “Allergy and Clinical Immunology” pateikė tyrimo ataskaitą. Imtis – net 1300 kūdikių visoje Anglijoje. Stebėta, kaip tiekiamo vandens kietumas ir chloras veikia kūdikių odos būklę.  Nustatyta, kad vaikams, gyvenantiems kieto vandens vietovėse, egzemos rizika išaugo net 87%!