“Verslo žinių” priedas “Statome namą”, 2005m. gegužė. straipsnis “Kieto vandens alternatyva”, ištrauka – žemiau.

„Svarbiausi faktoriai, parenkant vandens filtrą, yra vandens suvartojimas piko metu ir vandens kokybė, todėl visada atliekame vandens analizę arba patariame, kokius parametrus reikėtų išsitirti“,– sako Renata Pribušauskienė, UAB „Pribus“ projekto vadovė.

Jorūnė Jokubauskaitė (VŽ)

… Mechaninis (nuosėdų) filtras: apsaugo vamzdyną bei visą sumontuotą įrangą (katilą, skalbimo, indų plovimo mašinas, santechniką ir tt). Priežiūra – keičiamas elementas (kasetė), ne rečiau nei kartą kas 6 mėn.
Vis dėlto specialistai mano, kad geriausia rinktis automatinius vandens filtrus – tokį sumontavus nebereikės keisti, neapsunkins filtro priežiūra.

„Rekomenduojame rinktis patikimą, daugiau nei 80 metų naudojamą vandens minkštinimo būdą,
veikiantį jonų apykaitos būdu. Čia specialus filtre esantis užpildas absorbuoja kietuosius mineralus, ir atitinkamą kiekį geležies, o vėliau sukaupti yra kanalizuojami. Vienintelis dalykas, svarbus automatiškai regeneruojančio vandens minkštinimo filtro priežiūrai – laiku papildyti NaCl druskos talpyklą. Tokių filtrų pasiūla rinkoje nemaža, o kadangi minkštinimo filtras sudaro 60-80% visos sistemos vertės, renkantis įrangą jam skiriama daugiau dėmesio“,- pasakoja specialistė.

Anot jos, tai ilgalaikė investicija – sakoma, kad vienas filtras perkamas vienai karta – todėl patartina kreipti dėmesį į filtro ekonomiškumo lygį, valdymo savybes, gamintojo garantijas bei aptarnaujančios kompanijos reputaciją./…/

… Minkštas vanduo ne tik tinkamas prietaisams, bet ir suteikia malonumo žmogaus kūnui ir sielai. „Galime tik pasidžiaugti, kad lietuviai jau išmoko vertinti vandens kokybę. Anksčiau pasakodavome, kokią naudą klientui duotų kokybiškas vanduo, o šiandien jau galime diskutuoti dėl filtravimo būdo, efektyvumo, filtro valdymo savybių ir panašiai“, sako „Pribus“ atstovė.“