produktai turintys gelezies

Ko gero visi puikiai žinome, jog mums reikia tam tikro kiekio geležies. Tai – itin svarbus mineralas kuris padeda geresnei organizmo kraujotakai ir pačiame kraujyje esančiam hemoglobinui, kuris savo ruožtu yra atsakingas už deguonies pernešimą organizmą.

Mokslininkai nustatė, jog vyrams vidutiniškai reikia gauti apie nuo 30 iki 38g geležies, o moterims – nuo 21 iki 25g. Šios medžiagos galime gauti iš įvairių medžiagų pradedant daržovėmis, kruopomis ir baigiant mėsos produktais.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie keletą maisto produktų kurie padės jums gauti reikiamą geležies kiekį per dieną, natūraliu būdu, todėl jų reikėtų vartoti kasdien daugiau nei iki šiol.

Nors jis nekelia tiesioginės grėsmės sveikatai, geležingas vanduo taip pat pasižymi dideliais geležies kiekiais, tačiau nuo jo sklinda nemalonus kvapas, spalva ir skonis. 

Manome, jog geležį reikia savintis iš maisto o ne vandens. Siūlome peržiūrėti mūsų nugeležinimo filtrų katalogą.

Brokoliai

Brokolių nauda yra puikiai žinoma daugeliui žmonių, o daktarai ir mitybos specialistai šią daržovę yra net linkę laikyti super daržove, būtent dėl didelio kiekio naudingų medžiagų žmogui. 

Ryškaus tono žalia spalva signalizuoja šios daržovės gausų geležies ir C vitamino kiekį.Taip pat kitaip nei kitos kopūstinės daržovės, brokoliai kartu turės daug A vitamino ir kalcio savyje.

Galiausiai, tai nėra koloringa daržovė, todėl net ir suvalgysių jų didesnį kiekį, neapkrausite savo organizmo nereikalingu sunkumu, tačiau gausite labai daug naudos. Jei galvojate juos panaudoti kaip garnyrą prie maisto – tikrai nesuklysite, taip pat galite pasidaryti patiekalą vien iš jų.

Špinatai

Špinatai, savaime gal ir nėra skanus dalykas, tačiau vistiek yra be galo naudingas augalas ir, žinoma, gausus geležies šaltinis. Jei mėsos nevartojate arba vartojate labai nedaug, būtinai įtraukite špinatų į savo kasdienį racioną.

Ar tai būtų jūsų mėgstamos salotos, daržovių kokteiliai ar maisto patiekalai, špinatai bus puikus ir naudingas produktas jums turintis daug naudingųjų medžiagų.

Krapai

Dar viena žalioji daržovė kuri pasižymi išties išskirtine nauda žmogui. Pradedant B grupės vitaminais, karotinu, kaliu, kalciu ir užbaigiant askorbo rūšimi bei, žinoma, geležimi. 

Dėl geležies trūkumo organizme, nemažai žmonių kenčia nuo tokių negalavimų kaip mažakraujystė ir bendras organizmo silpnumas.

Ši polivitamininė daržovė gali būti puiki išeitis norintiems ne tik pagerinti, tačiau ir palaikyti gerą sveikatos būklę ilgainiui.

Vėl gi, galima teigti, jog krapai – nėra skanus produktas savaime, tačiau tikrai gali būti panaudotas kaip garnyro ar patiekalo dalis prie mėsos ar būti vienu iš pagrindinių produktų jūsų mėgstamose salotose.

Juodasis šokoladas

Ar mėgstame pasmaližiauti? Jei taip, ar dažnai dėl to gailitės? Galite nustoti tai daryti, kadangi juodasis šokoladas – labai sveikas ir naudingas produktas žmogaus organizmui. 

Vartojant po gabalėlį ar keletą prie kavos puodelio rytais, ne tik pakelsite sau nuotaiką skanėstu, tačiau gausite reikšmingą kiekį geležies, antioksidantų bei pagerinsite kraujo spaudimą. 

Iš tiesų apie juodojo šokolado naudą galima būtų kalbėti ir kalbėti, kadangi jo valgymo privalumų yra išties daug.

Na, o jeigu savaime juodojo šokolado nemėgstate savaime, galima pagalvoti ir apie skanų desertą kurį bus labai lengva pasigaminti. 

Išlydykite puode keletą gabalėlių šokolado ir apliekite juo braškes ar kitas mėgstamas uogas. Patikėkite – bus nuostabus skonis.

Pabaigai

Šiame straipsnyje pakalbėjome apie keletą produktų iš kurių galima pasisavinti kasdienę dozę geležies.

Dėl šios medžiagos trūkumo, organizmas jaučia nuolatinį silpnumą ir nuovargį, net ir tokiu atveju kuomet žmogus yra itin geros fizinės būklės (yra aktyvus). Apart deguonies, geležis padeda palaikyti stiprius plaukus, odą, nagus ir apskritai gerą savijautą.

Turint omenyje, jos svarbą reikia atrasti tuos produktus kurie mums bus skanūs ir praturtins mus geležimi.