Amonio šalinimas

Lietuva – viena iš nedaugelio šalių pasaulyje kur požeminis vanduo yra pagrindinis geriamojo vandens šaltinis. Skirtinguose šalies regionuose ir miestuose, jo kokybė ir cheminė kompozicija smarkiai skiriasi.

Tiriant požeminį vandenį, labai dažnai Lietuvoje randama padidėjusi mangano, geležies bei amonio koncentracija. To priežastis – vandens tuneliuose ištirpę mineralai, kurie vandeniui suteikia nemalonų kvapą bei skonį.

Dėl šios priežasties žmonėms reikia ieškoti sprendimų kaip savo būsto vandenį sutvarkyti ir atstatyti į “normalų” lygmenį.

Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime amonį ir jo šalinimą iš vandens namų ūkyje. Pakalbėsime apie tai kokie tyrimai yra atliekami, kam tai aktualu ir kaip pašalinti šį komponentą iš savo vandens sistemos.

Amonio tyrimai vandenyje. Kaip nustatoma, kad šio komponento vandenyje yra per daug?

Visiems vandens tyrimams pradžioje yra paimamas mėginys iš tiriamosios vietos objekto. Surinkti pavyzdžiai, tuomet yra siunčiami laboratoriniams tyrimams atlikti ir nustatyti vandens sudėties kompozicijai.

Laboratorijoje yra įvertinami tokie faktoriai kaip: vandens cheminė kompoziciją, kietumas, rūgštingumas, kvapas, skonis, druskų, geležies dalelių bei amonio koncentracija vandenyje ir t.t.

Pagal gautus rezultatus yra pereinama prie kito etapo – įrangos ruošimo. Amonio kaip daugumos kitų ištirpusiųjų dalelių (pvz.: geležies ar mangano) šalinimui yra pasitelkiamas nugeležinimo filtras.

Jei matote, jog vanduo yra drumstas, jaučiate keistą kvapą, skonį ar tiesiog įtariate, jog su jūsų vandeniu kažkas negerai, nedelskite ir kreipkitės į kompetentingus specialistus vandens kokybės tyrimams

Jų pagalba sužinosite ar jūsų geriamas vanduo yra pakankamai geros kokybės.

Kam aktualūs vandens kokybės tyrimai?

Miestų gyventojams – praktiškai nėra dėl ko nerimauti.

Čia vanduo atiteka iš centralizuoto tiekimo punkto, kur vanduo tiekiamas atitinkant griežtas higienos normas. Jo kokybė yra tikrinama kiekvieną dieną, todėl šansų, kad su juo bus kažkas negerai beveik nėra.

Visiškai priešingai situacija yra privačių namų ūkiuose, kur mūsų nuomone, vandens tyrimai yra būtini atlikti reguliariai.

Čia vanduo yra tiekiamas arba iš vietovės gręžinio ar šulinio, kur vandens kokybė smarkiai priklauso nuo aplinkinių faktorių: filtravimo įrangos kokybės, eksploatacijos laiko, ūkinės veiklos bei pačio vamzdyno.

Gamtoje natūraliai randamas amonis – į šių gręžinių vandenį patenka dėl prasto įrengimo ar susidėvėjimo, o jam viršija numatytas normas, sugadina vandens spalvą bei kvapą.

Jei randamas vanduo yra drumstas, turi neįprastą kvapą ar skonį, greičiausiai jis bus užterštas per dideliu kiekiu amonio ir kitais ištirpusiais elementais.

Pagrindinis amonio šalinimo būdas – vandens filtras

Amonis, geležis, mangano ir kitos medžiagos iš vandens yra pašalinamos kokybiško vandens filtro pagalba.

Dirbant su klientais visuomet atkreipiame dėmesį į keleta pagrindinių dalykų vertinant objekte esantį vandenį ir renkant geriausiai tinkantį filtrą. Jo tipas priklausys nuo individualių vandens vartojimo poreikių ir kiekio bei pačios vandens kokybės.

Geriausiai su šia problema, manome, tvarkosi automatizuotas vandens nugeležinimo filtras, kuris padeda pašalinti ne tik geležį bei jos nuosėdas, tačiau ir minėtajį amonį iš gręžinio.

Tokiu būdu vanduo čiaupą pasieks jau normalizavęs ir be keisto skonio ar kvapo.

Padėsime rasti geriausią sprendimą jūsų namų ūkiui

Ne tik prekiaujame įvairaus tipo bei pobūdžio vandens filtrais, tačiau kartu juos montuojame bei įrenginėjame, atliekame minėtuosius vandens kokybės tyrimus.

Manome, jog mūsų tiekiamos vandens priežiūros sistemos – vienos geriausių rinkoje, pasitelkiančios naujausias našumą bei kokybę užtikrinančias technologijas.

Planuojate įsigyti filtrą ar tiesiog ieškote su kuo pasikonsultuoti? Susisiekite su mūsų komanda.

Padėsime surasti geriausią sprendimą dėl jūsų namų vandens valymo bei kokybės užtikrinimo į ateitį.