Filtrai naikina kalcį

Kartais net nesusimąstome apie vandenį ir jo svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. Jį mes geriame ir vartojame buityje, įvairioms funkcijoms ir paskirtims.

Viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko vanduo yra toks tinkamas visokiems dalykas – jo natūraliosios savybės.

Vandens pagalba mes galime sulaikyti arba suskaidyti tam tikras daleles. Dėl skaidymosi sugebame sėkmingai nuplauti maisto gabalėlius nuo indų ar išsiskalbti savo rūbus.

Tuo tarpu su dalelių sulaikymu yra kiek kitaip.

Plika akimi praktiškai neįmanoma pamatyti ir nusakyti kokių elementų jis turi prisisotinęs, o vėliau žiūrėkite vanduo tampa kietas ir užkemša mūsų būsto vamzdyną.

Viena medžiagų kuri kietina vandenį – kalcis, apie kurį šiandien ir pakalbėsime. Kartu bandysime atsakyti į klausimą ar vandens minkštinimo filtrai iš tiesų visiškai naikina kalcį?

Kalcis – viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko vanduo tampa kietu

Kietasis vanduo – tai tam tikrų natūralių elementų prisisotinęs vanduo. Kuomet traukiame požeminį vandenį tiesiai iš gręžinio, beveik garantuotai jis bus prisisotinęs tam tikrų natūralių mineralų iš žemės sluoksnių.

Vienas iš jų yra Kalcis, ko gero pagrindinis elementas kuris lemia vandens kietumą ir kartu vandens efektyvumą naudojant buityje.

Paprastai vandens kietumas ir yra atžymimas kalcio koncentracija vandenyje:

  • Iki 17 mg/l – minkštas vanduo
  • Nuo 17 iki 60 – vidutinio kietumo
  • Nuo 60 iki 120 – kietas vanduo
  • Nuo 120 iki 180 – itin kietas vanduo

Kietojo vandens poveikis buityje

Vienas iš akivaizdžiausių pavyzdžių kur pasimato kieto vandens savybės – jo reakcija su muilus, kur, kaip žinia, sumažėja muilo efektyvumas. Užuot visiškai ištirpęs, muilas, reaguodamas su kietu vandeniu sukreša, krisdamas gabalais.

Taigi, jei vanduo bus kietas, reikės sunaudoti kur kas daugiau muilo nei paprastame vandenyje. Na, o muilo gabaliukai lips prie pačios odos ir net gali apsunkinti prausimąsi. Kalbant apie galvos plovimą, kietu vandeniu plauti plaukai taip pat atrodys prastai ir blankiai.

Kitas dalykas kur pasimato kieto vandens problemos buityje – rūbų skalbimas. Neištirpę milteliai skalbyklėje kibs prie rūbų, sunkiau išims purvo dėmes ir apskritai gali sukietinti patį rūbą.
Žinoma, Kalcio prisotintas vanduo kenks ir jūsų vamzdynui.

Kietasis vanduo su savimi perneša žymiai daugiau dalelių, kas kemša vamzdžių sieneles kalkėmis, mažina vandens tėkmę ir aptraukia apnašomis su vandeniu kontaktuojančius įtaisus.

Tai ypač aktualu boileriuose. Dauguma privačių namų turi boilerinę sistemą vandeniui sušildyti.

Kietojo vandens dalelės kaupsis boileryje, menkins jo efektyvumą ir tarnavimo laikotarpį apskritai.

Vandens minkštinimo filtras – geriausias sprendimas šiuo atveju

Savaime aišku, jog esmė slypi dideliame kalcio kiekyje vandenyje. Ko gero efektyviausias būdas pašalinti kalcį bei kitas nuosėdas skatinančias vandens kietumą – vandens minkštinimo filtras. Rinkitės filtrus iš Pribus katalogo →

Jo bazę dažniausiai sudaro vandens valymo druskomis sistema. Savo darbo metu, filtras paverčia bei išskaido kalcio, magnio ir kitų elementų daleles į natrį ir kitas visiškai nekenksmingas žmogaus organizmui medžiagas.

Svarbiausia yra tai, jog vanduo vis tiek išlaiko savo maistinę vertę. Taigi, galėsite mėgautis minkštu vandeniu buityje, tačiau kartu neprarasite svarbių jo mikro elementų po minkštinimo proceso pabaigos ir galėsite laisvai jį gerti.

Taigi, ar vandens filtras pašalina mums reikalingą kalcį?

Atsakymas priklauso nuo jūsų pasirinkto vandens filtro tipo. Minkštinimo filtrai įprastai pačio kalcio nepašalina, o greičiau jį paverčia į kitas daleles, taip sumažinant jo vandens kietumą skatinančias savybes.

Toks vanduo sėkmingai išlaiko savo maistines savybes ir naudinguosius mineralus. Todėl vartodami jį kasdien iš esmės nieko neprarandame.

Yra žinoma ir kitokio pagrindo filtrų kurie visiškai pašalina kalcį iš vandens. Tokį variantą dažniausiai renkasi žmonės kurie dėl sveikatos priežasčių visiškai negali vartoti kalcio. Šiuo atveju, taip, filtras panaikins kalcį iš vandens.

Pabaigai

Aptarėme kalcį ir jo rolę vandenyje. Natūralioje savo būsenoje, tai yra vienas iš pagrindinių elementų skatinančių vandens kietumą, tačiau su aukštos kokybės vandens filtru galima išspręsti vandens kietumo problemą ir kartu neprarasti organizmui naudingų elementų.