bakterijosVandens nugeležinimas – ko gero jau daugeliui žinomas būdas prižiūrėti vandenį ir išspręsti daugumą buities problemų susijusių su per daug geležingo vandens naudojimu reguliariai.

Tačiau pastebime, jog daugeliui vis dar kyla neaiškumų susijusių su tam tikrais tokio filtro tipo veikimo principais. Ypač ties tuo, kaip filtras tvarkosi su bakterijomis kurios randamos vandenyje.

Šiame aptarsime geležies aspektą vandenyje ir tai, kaip vandens nugeležinimo (oksidacinis) filtras tvarkosi su šio ir kitų metalų bakterijomis.

Geležies poveikis mūsų sveikatai – ką reikia žinoti?

Faktas, jog geležis, kaip ir kiti metalai, žmogaus organizmui yra vitalūs, kitaip tariant – būtini mūsų organizmui, o tam tikrus jo kiekius gauname ir iš geriamojo vandens.

Tiesa, rimtai pakenkti savo organizmui geriant geležingą yra beveik neįmanoma, kadangi jo koncentracija Lietuvos gręžiniuose yra per maža.

Vieninteliu atveju kuomet geležingas vanduo gali sukelti tam tikrą riziką mūsų sveikatai – ūmus poveikis, kuomet per trumpą laiko tarpą organizmas gauna labai didelį kiekį geležies (su maistu ar vandeniu tai nėra įmanoma) arba sergant tam tikromis lėtinėmis ligomis.

Pats toks vanduo, tuo tarpu, pasižymi drumsta, ruda spalva, keistas skoniu ir kvapas. Jei gaminame su juo maistą, gali pakisti net ir maisto skonis.

Taigi, nors geležimi prisotintas vanduo didžiulės grėsmės mūsų organizmui nekelia, jis vistiek yra labai nemalonus vartoti buityje reguliariai, dėl aukščiau minėtų jo požymių spalvos, skonio ir kvapo atžvilgiu.

Sveikatai – nekenkia, tačiau kam kenkia geležingas vanduo?

Geležies kaip ir kitų metalų bakterijos bei kalkės savo problemas sukelia besikaupdamos ir kimšdamos vamzdynus, gadindamos buitinius įrenginius, tepdamos skalbinius ir pan.

Būtent vamzdžiuose jų yra sukeliama, ko gero daugiausiai.

Tarp kitko, geležies bakterijų kolonijos vamzdžius gali užpildyti visiškai aklinai, taip sutrikindamos viso vamzdyno darbą būste ar pastate.

Prie tokios vandentiekio sistemos prijungti buitiniai įrenginiai – čiaupai, kriauklės, vonios, tualetai ir t.t., rizikuoja tarnauti trumpiau ir labiau gesti nei normalaus lygio vandenyje.

Kaip sprendžiamas geležies perteklius?

Šiai problemai spręsti yra pasitelkiamas oksidacinis, kitaip žinomas kaip vandens nugeležinimo filtras. Jo veikimo principas – vandenyje esančių geležies dalelių pavertimas yra kietąsias nuosėdas ir nusodinimas jų savyje.

Vartotojus pasiekiantis vanduo po filtravimo procesas – švarus ir be geležies, tinkamas buičiai.

Ar oksidaciniame filtre kaupiasi bakterijos?

Nugeležinimo filtras savo veikimo metu vandenyje esančią geležį (deguonimi ar kitu oksidatoriumi) paverčia kita chemine forma (dvivalentė geležis yra paverčiama trivalente), kurie vėliau yra sėkmingai pašalinami iš visos vandens sistemos apskritai.

Geležies ir kitų metalų bakterijos gali kaupti tik nejudriame (stovinčiame) vandenyje. Tačiau, jei į būsto vandens sistemą (per kurią kasdien prateka dideli kiekiai vandens) yra instaliuojamas nugeležinimo filtras, rizikos metalo bakterijų kaupimuisi nėra.

Netgi tokiu atveju kai gyventojų nėra namuose ir vanduo nejuda kurį laiką (pvz.: išvykstate iš namų kuriam laikui), bakterinis klimatas gali būti lengvai suardytas įjungiant filtro sanitarinę funkciją.

Jos metu, regeneracija (vandens valymas) vyksta net ir kai vanduo namuose aktyviai neteka. Šiai funkcijai atlikti vanduo yra naudojamas, tačiau labai nedidelis jo kiekis, todėl gyventojai gali būti ramūs, jog filtras “neprisuka” skaitliukų kuomet jie bus išvykę.

Ši sanitarinė funkcija itin gerai yra išvystyta EcoWater nugeležinimo filtrų produktų linijoje, kur vos kelių mygtukų paspaudimų galima užtikrinti, jog vanduo bus prižiūrimas net ir išvykus.

Pabaigai

Aptarėme geležies ir jos bakterijų kaupimąsi buitinio vandens sistemoje. Nors geležingas vanduo yra beveik ne kenksmingas mūsų sveikatai, faktas, jog jis gali sukelti begalę buitinių problemų tokių kaip – užsikimšęs vamzdynas, sugedę įrenginiai, ar ištepti rūbai.

Kokybiško vandens filtro pagalba, jūs galite užtikrinti ne tik geležingumo problemos išsprendimą, tačiau užkirsti kelią bakterijoms – net ir tuo metu kai jūsų namuose nebus.