Ar vandens filtravimo sistemai namuose yra būtina profilaktinė priežiūra

Namuose esantys vandens filtrai – vienas iš svarbiausių elementų užtikrinančių komfortišką kasdienę buitį. Jų dėka galime mėgautis visiškai švariu ir saugiu vandeniu kuris neskleidžia jokio nemalonaus kvapo ir skonio, o taip pat nesukelia jokių įprastų vandens problemų.

Vis dėl to, net ir patikimiausia technika gali gesti, ypač tuo atveju jeigu neatliekame jos profilaktinių patikrinimų. Vandens filtravimo sistema taip pat nėra išimtis šiuo atveju ir norint užtikrinti jos efektyvų tarnavimą, būtina filtrą tinkamai prižiūrėti.

Šiame straipsnyje – trumpai apie teisingą filtrų priežiūros praktiką ir ką daryti tuo atveju, jeigu atsiranda įrangos gedimas?

Visų pirma, kodėl taip svarbu palaikyti gerą vandens filtravimo sistemos būklę?

Tikrai nesuklysime sakydami, jog mūsų namuose naudojamas vanduo iš esmės yra pagrindinis faktorius lemiantis mūsų kasdienės buities kokybę. Juk vandenį mes naudojame visur, ar tai būtų skalbimas, maisto gaminimas, prausimasis ir t.t.

Tiesa, nors vanduo mūsų šalyje paprastai yra laikomas kaip tikrai aukštos kokybės, pagrindines vandens problemos

Lietuvoje vis tiek yra dažnas dalykas.

Ar tai būtų padidėjusi geležies koncentracija vandenyje dėl kurios atsiranda nemalonus kvapas ir skonis, ar dėl kitų ištirpusių junginių atsiradusios kalkės kurios kemša vamzdynus ir didina energijos išlaidas, faktas, jog tokias gręžinyje esančias problemas reikia spręsti nedelsiant.

Dėl šios priežasties, gerai veikianti vandens filtravimo sistema yra itin svarbus įrenginys galintis užtikrinti, jog mūsų namuose naudojamas vanduo visuomet bus švarus ir saugus vartoti.

Savaime suprantama, pats vandens filtro profilaktikos palaikymas yra būtinas norint užtikrinti, jog įrenginys tarnaus tiek kiek turi.

Kaip taisomi vandens filtravimo sistemoje esantys gedimai?

Kertinis principas norint užtikrinti filtro efektyvumą ir tarnavimą yra užtikrinti reguliarią jo priežiūrą. Tačiau jeigu to nedarome arba filtro apskritai neprižiūrime, tikėtina, jog joje atsiras tam tikras gedimas.

Tokiu atveju bus reikalingas vandens filtro remontas, atliekamas tą išmanančių profesionalų.

Jeigu kalba eina apie standartinę geriamojo vandens filtravimo sistemą ir joje esančius gedimus, paprastai atsiradus gedimams yra pakeičiami patys filtro komponentai, priklausomai nuo to kas yra sugedę.

Tai gali būti:

  1. Filtro siurblys
  2. Įrenginyje esantys transformatorius
  3. Membrana esanti filtre

ir t.t.

Verta pabrėžti ir tai, jog pakeitus filtre esančius komponentus, visas įrenginys yra dezinfekuojamas, taip užtikrinant saugų ir švarų tolimesnį jo naudojimą.

Kalbant apie minkštinimo ar nugeležinimo vandens filtrus, pati profilaktika iš esmės bus identiška.

Čia bus būtina pakeisti visus probleminius filtro komponentus, tam, kad užtikrinti, jog įrenginys veikia taip kaip turėtų. Prie to pačio verta žinoti, jog po remonto filtravimo rėžimas taip pat yra koreguotinas.
Ką dar svarbu žinoti apie vandens filtrų priežiūrą ir jų remontą?
Tam, kad nekiltų neaiškumų, žemiau aptariame kitus svarbius dalykus kuriuos reikia žinoti apie filtro remontą ir profilaktiką.

Tai yra:

  • Vandens filtro remontu turėtų užsiimti jas montavusi bendrovė – paprastai visus jūsų vandens filtravimo sistemos gedimus turėtų atlikinėti įmonė kuri montavo jūsų filtravimo sistemą. Žinoma, jeigu esate nusivylę teikiamomis paslaugomis, visuomet yra galimybė sudaryti sutartį su kita tokias paslaugas teikiančia bendrove.
  • Pats paprasčiausias būdas atpažinti gedimą – neįprasti garsai ar kiti požymiai – jeigu vandens filtravimo sistemoje atsiranda gedimas paprastai pasakyti, kad kažkas yra negerai yra tikrai nesudėtinga. Jeigu pastebėjote, jog vanduo turi kitokį kvapą ar skonį, atsirado kalkių dėmės – tai tik keli ženklai, jog reikia remonto.
  • Tinkama profilaktika bus reikalinga visiems filtrams – nesvarbu ką esate girdėję apie skirtingų filtrų patikimumą ir veikimo principą, tinkama priežiūra ir profilaktika bus reikalinga bet kokio tipo vandens filtrui. Čia skirsis tik kertiniai filtro komponentai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai, kodėl taip svarbu yra tinkamai prižiūrėti bet kokią vandens filtravimo sistemą esančią namuose. Tik palaikant tinkamą jų būklę, galime užtikrinti, jog vanduo visuomet bus sveikas ir saugus.