Ar UV vandens filtras tinkamas pasirinkimas

Lietuva – viena iš nedaugelio šalių Europoje ir apskritai pasaulyje, galinti pasigirti dideliais geriamojo vandens šaltiniais. Dėl šios priežasties, vandenį buityje mes naudojame laisvai, nelabai galvodami apie jo kokybės rodiklius ar kaip jo sutaupyti.

Vis dėl to, neseniai atlikti tyrimai šalyje rodo, jog kai kuriuose regionuose vanduo yra prastesnės kokybės nei buvo anksčiau, o lietuviškuose gręžiniuose vyraujančios problemos yra sutinkamos dažniau nei įprastai.

Savaime suprantama, išspręsti vandens kokybės problemas visuomet gali vandens filtrai, tinkamai pritaikyti pagal kiekvieno situaciją gręžinyje. Viena iš populiariausių filtrų rūšių yra UV vandens filtrai, padedantys išvalyti vandenį nuo jame esančių bakterijų.

Šiame straipsnyje trumpai aptarsime UV spindulių filtrus, jų savybes ir kaip žinoti ar apskritai jūsų gręžiniui reikalingas filtravimo sprendimas.

Kaip žinoti ar man reikalingas vandens filtras?

Vandens filtrai paprastai yra reikalingi tuomet, kada gręžinio vandenyje yra pastebimos tam tikros problemos. Dažniausiai žmonės atkreipia dėmesį į atsiradusį nemalonų vandens kvapą, jo skonį, pastebi dėmes atsiradusias ant skalbinių ar buitinių įtaisų.

Ar jums bus reikalingas vandens filtras taip pat priklausys ir kokios kilmės bus jūsų vartojamas vanduo.

  • Centralizuoto tiekimo vanduo kuris įprastai būna miestuose, nepasižymi didelėmis vandens problemomis, o tinkamą jo kokybę visuomet užtikrina atitinkamos institucijos.
  • Gręžinio vanduo tuo tarpu didžiąja dalimi taip pat bus švarus, tačiau čia jau gali pasitaikyti geležingo vandens problemos dėl kurių ir atsiranda nemalonus skonis ar kvapas.
  • Šulinio vanduo yra labiausiai yra problemas linkęs vandens šaltinis. Čia dažnai pasitaiko ne tik geležingumo, tačiau ir kieto vandens problema, užteršimai ir vandens bakterijos. Beveik visada šulinio vandeniui yra reikalingas tinkamas vandens filtras.

Žinoma, tiksliausiai pasakyti kokios būklės yra jūsų gręžinio vanduo bus galima tik atlikus vandens tyrimą.

Jeigu įtariate, jog jūsų vanduo gali turėti tam tikrų problemų, verčiau jį atlikti, kad matytumėte tikrą vaizdą ir galėtumėte žinoti koks vandens valymo sprendimas jums yra reikalingas.

Žemiau, apie UV vandens filtrus ir kokiose situacijose jie tiks geriausiai.

Ką laikome UV vandens filtru ir kokios jo ypatybės?

UV vandens filtrai – geriausias sprendimas tokiu atveju jeigu vanduo yra užterštas tam tikromis bakterijomis ir virusais, gręžinyje pastebimas pelėsio pėdsakas.

Specialių filtre esančių komponentų dėka, iš gręžinio atitekantis vanduo pašalina kenksmingas mums mikrodaleles ir leidžia mėgautis visiškai švariu ir sveiku vandeniu buityje.

Žinoma, kaip sufleruoja pats pavadinimas, pagrindinę valymo funkciją filtre atliks UV spinduliai skleidžiami filtre įmontuotų žemo spaudimo lempų.

Ši spinduliuotė yra sukoncentruota ties viena, apie 250 nm ilgio banga kuri ir padeda panaikinti vandenyje esančias bakterijas, pelėsį, grybelį ir kitus mikroorganizmus. Juos šviesa sunaikina iki ląstelinio lygmens, todėl bakterijoms nebėra galimybių vėl užsiveisti.

Nors šie įrenginiai nėra tokie populiarūs kaip, tarkime, tradiciniai nugeležinimo ar nukalkinimo filtrai, jei gręžinyje yra bakterinio lygmens nešvarumų, UV vandens filtras bus pats geriausias sprendimas.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme UV spindulių vandens filtrus, jų veiksmingumą ir kaip žinoti kada vandens filtravimo sprendimas yra apskritai reikalingas.

Jei nežinote realios savo vandens situacijos, rekomenduotume atlikti laboratorinį vandens tyrimą su mūsų specialistų pagalba. Pamačius kokioje būklėje yra jūsų gręžinys, padėsime rasti patį geriausią sprendimą galėsiantį užtikrinti švarų ir sveiką vandenį buityje.