Eko sprendimai namams

Nauji namai – svarbus reikalas kiekvienam. Norint turėti tokį būstą kuris leistų jums ramiai gyventi ilgą laiką, reikia pasirūpinti visomis namų detalėmis ir sistemomis iki pat smulkmenų. Manome, jog rengiant savo naujus namus vertėtų pagalvoti ir apie ekologiškumo aspektą.

Ekologiški sprendimai namuose bus ne tik saugesni ir sveikesni aplinkai, tačiau svarbiausia – greitai atsipirks ir padės sutaupyti pinigų ilgainiui. 

Šiame straipsnyje, apie tai, kaip ekologiški sprendimai gali atnešti visuotinės naudos jums.

Tinkamai įrengta ir naudojama vandens sistema

Šiuo principu turime omenyje ne tik tokius aspektus kaip kokybiškas vamdzynas ar vandenį minkštinantis filtras, tačiau pačius vandens vartojimo įpročius.

Mokslininkai skaičiuoja, jog įsirengus vandens energiją taupančius įtaisus – pvz. Čiaupai, dušui – galima sutaupyti iki 160,000 litrų vandens per metus 4 žmonių šeimai.

Pasirūpinus gera vandens sistema, jūs visuomet turėsite kokybišką ir gerą vandenį vartojimui buityje ir kartu pakeitus keletą vandens vartojimo įpročių suvartosite mažiau vandens ir turėsite mažiau išlaidų.

Moderni šildymo sistema

Kitas dalykas, šilumos energija. Nuolat girdime kalbas apie kylančias šildymo kainas ir kitas žmonių problemas dėl šildymo. Dėl šios priežasties taip pat į šildymą reikėtų pažiūrėti per ekologiškumo prizmę.

Įsirengus modernią šildymo sistemą jūs turėsite daugiau kontrolės dėl savo suvartojamo šilumos energijos kiekio. Priešingai nei centrinis šildymas, kuris žmonėms yra įjungiamas automatiškai, galėsite kontroliuoti kada tiksliai norėsite sušildyti savo namus.

Taigi, sutaupysite energiją ir kartu išleisite mažiau pinigų ant tokio pobūdžio buitinių išlaidų.

Energiją taupantis apšvietimas

Šis aspektas – kur kas paprasčiau įgyvendinti, kadangi dauguma gaminamų šviestuvų ir lempučių šiais laikais jau yra orientuoti į energijos taupymą. Net ir tokia smulkmena kaip lemputė gali turėti reikšmę bendram suvartotam energijos kiekiui.

Tokio tipo lemputės ne tik suvartoja mažiau energijos, tačiau ir tarnaus ilgiau nei įprasto tipo lemputės. Nėra jokios svarios priežasties dėl ko nevertėtų pasirinkti modernios ir taupesnės apšvietimo sistemos savo naujai įrengtuose ar remontuojamuose namuose.

Toks sprendimas tikrai atsipirks ir atsipirks labai greitai.

Saulės baterijos

Kitas dalykas, kurį verta aptarti rengiant savo namus pagal ekologišką principą – saulės baterijos. Jei gyvenate atviroje vietoje kur saulė lengvai pasiekia namo viršūnę, nėra priežasties neįsirengti saulės baterijų sistemos.
Tokia sistema leis suvartoti dar mažiau elektros energijos šiltuoju metų laikotarpiu, kadangi galėsite jos labai paprastai pasigaminti patys. Žinoma, kartu susitaupys pinigų už energijos išlaidas bei greitai atsipirks ir pati investicija į jūsų baterijas.

Taigi, tai yra dar vienas būdas turėti ekologiškesnius namus.

Gera izoliacija

Tinkama visų namo dalių izoliacija užtikrins papildomą, jau minėtos, šilumos energijos taupymą. Paprastai tai yra daroma įrengiant protingą šilumos izoliacijos sistemą, kuri žiemą padės šilumą sulaikyti namuose, o vasarą neleis namams per daug įkaisti.

Į vietas, kurias svarbu izoliuoti įeina namo sienos, pertvaros, langai, grindys ir kt. Tokiu būdu jums reikės išleisti mažiau energijos resursų apšildant namus žiemą, kadangi ji paprasčiausiai išsilaikys ilgiau namuose, o vasarą nesikankinsite nuo karščio, kadangi sistema bus sukurta nepraleisti perteklinės šilumos iš lauko.

Pabaigai

Aptarėme energijos taupymo aspektą įrengiant naujus namus. Iš tiesų sprendimas čia labai paprastas – į ekologiškas sistemas namuose investuoti tikrai apsimoka, kadangi švaistysite mažiau energijos ir gausite kur kas mažiau išlaidų nei įrengus namus kiek kitaip.

Pasirūpinus kokybiškomis vandens, šilumos bei elektros energijos sistemomis, beliks tiks išsiugdyti įpročius kaip gyventi taupiau ir rezultatus pamatysite akimirksniu.