Geležingas vanduo – viena iš dažniausių vandens gręžinio problemų. Nesvarbu kokioje šalies dalyje gyventume ir kokį tipo vandenį naudotume kasdienybėje, susidurti su patamsėjusios spalvos, nemalonaus kvapo ir skonio vandeniu galime kiekvienas.
Būtent skonis yra ko gero pirminis faktorius signalizuojantis geležingo vandens problemą. Atsigėrus stiklinę vandens akimirksniu pajuntame metalo skonį.
Su tokia problema susiduria nemažai žmonių, todėl natūralu, jog kyla klausimas – ar tai yra rimta problemą kurią reikėtų nedelsiant spręsti?
Trumpai tariant – taip. Nors geležis yra vienas iš svarbiausių mikroelementų mūsų organizmui, jo sąveika vandenyje yra kur kas kitokia, todėl toks sprendimas kaip vandens nugeležinimo filtrai yra būtinas.
Tačiau yra kitokių detalių kurias būtina žinoti. Šiame straipsnyje – būtent apie geležingo vandens problemą ir poveikį mums.
Vandens poveikis mūsų organizmui ir buičiai
Vandenį naudojame prausimuisi, gaminame maistą ar gėrimus, todėl natūralu, jog geležingas vanduo turės tam tikrą efektą mūsų kasdienybė. Pateikiame sritis kur tokio vandens efektai matysis labiausiai.
Poveikis odai
Geležingas vanduo yra persotintas magnio ir geležies mineralų ir tokio vandens naudojimas gali turėti neigiamą efektą mūsų odai. Mokslininkai teigia, jog tokio pobūdžio vandens naudojimas gali sukelti odos infekcijas ir raukšles.
Toks vanduo taipogi tinkamai nenuplauna muilo ir kitų priemonių nuo mūsų kūno kas gali reikšti užsikimšusias odos poras ir dėl to atsiradusias aknės bei kitas problemas.
Poveikis maisto produktams
Kaip minėta, geležingas vanduo pasižymi nemaloniu geležingu kvapu bei skoniu. Tai reiškia, jog paveiktas ne tik pats geriamasis vanduo, tačiau ir rytais geriama kava ar arba.
Tokiu vandeniu plaunant daržoves ar vaisius, jie greičiau juodės, kas ne tik gali sugadinti jų skonį, tačiau sutrumpinti galiojimo laiką.
Poveikis buitinei technikai ir vamzdžiams
Dušas ar vonia, tualetas, kriauklės, skalbimo mašinos – visi šie prietaisai yra naudojami kasdienėje aplinkoje ir visi jie gali būti paveikti geležingo vandens.
Ko gero pagrindinė problema, žinoma, bus dėmės kurias yra itin sunku pašalinti nuo mūsų indų, sienelių ir t.t. Na, o ką jau bekalbėti apie mūsų drabužius kurie išblykšta ir praranda spalvą po skalbimų tokiu vandeniu.
Galiausiai reikia aptarti ir poveikį vamzdžiams. Paprastai tariant, jei geležingo vandens problema nebus sprendžiama laiku, vamzdynai esantys namuose užsikimš.
Tai gali paveikti visus jau minėtų objektų veikimą – tualetą, kriaukles, dušą ir t.t.Norint išvengti santechninės avarijos namuose, reikia nedelsiant spręsti šią problemą.
Koks geriausias sprendimas siekiant vandens nugeležinimo?
Geriausias sprendimas pašalinti geležį iš vandens namuose yra pasirinkti nugeležinimo filtro sprendimą. Juose esantys aukštos kokybės komponentai užtikrina geležies, sulfatų ir magnio pašalinimą iš jūsų vandens gręžinio, kas verčia vandenį saugų ir sveiką vartoti.
Apie tikslias chemines procedūras vykstančias filtruose pasakoti ko gero nereikėtų, tačiau faktas, jog akimirksniu pajausite pasikeitimus ir daugiau neturėsite jokių su geležimi susijusių problemų savo kasdieniame vandens vartojime.
Pabaigai
Šiame straipsnyje trumpai aptarėme geležingo vandens poveikį mūsų kasdienybėje ir tai ką reikėtų daryti norint šią problemą išspręsti. Galima sakyti, jog laiku nesusivokus ir nesiėmus veiksmų pasėkmės gali būti nemažos, todėl nugeležinti vandenį reikia kuo greičiau.