Namų aplinkoje įprastai naudojame tikrai nemažai santechnikos įtaisų, kartais apie tai net nepagalvodami. Čia įeis ne tik mūsų vandentiekis, tačiau kartu ir vonia, tualetas, vandens maišytuvai ir, žinoma, kokybę buityje užtikrinantys vandens filtrai namams.
Tiesa, norint, jog visos šios sistemos, o kartu ir naudojama buitinė technika tarnautų kaip įmanoma ilgiau, svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra.
Šiandien, pasidalysime keletu naudingų patarimų kaip prižiūrėti santechniką namų aplinkoje ir išvengti su vandentiekiu susijusių pavojų. Pritaikant šiuos principus jūs ne tik apsaugosite savo buitį nuo galimų nelaimingų atsitikimų, tačiau ir įvairių įrenginių gedimų.
Bent kartą per mėnesį tikrinkite vandens ventilius
Ko gero kiekvienas iš mūsų žinome kaip savo namuose išjungti vandenį. Tai paprastai yra daroma užsukant šalia jų skaitliukų esančius vožtuvus, dar kitaip vadinamus ventiliais.
Tiesa, neretai jie yra užmirštami, kadangi vandens neužsukinėjame kiekvieną dieną. Apleidus juos, jie gali prarasti savo funkcionalumą ir nebebūti tokie efektyvus. Šis dalykas ypač aktualus yra senesnės statybos namuose.
Rekomenduotume tikrinti jų būklę bent kartą per mėnesį, tam, kad įsitikinti, jog šis mechanizmas tinkamai atlieka savo darbą. Taip pat patartumėme tikrinant, sukti ventilius lėtai, kadangi vanduo gali turėti didelį susikaupusį slėgį.
Nuolat stebėkite vandens skaitliuko rodmenis
Greičiausiai tai ir taip darome dauguma iš mūsų, norėdami tiksliai sužinoti kokia yra mėnesio sąskaita už vandenį.
Tačiau skaitliukus svarbu žiūrėti ne tik dėl mokamų sąskaitų, tai gali būti ir vertingi rodmenys norint pamatyti vandentiekio sistemos gedimus, tiksliau, jame esantį nutekėjimą.
Kaip tai pastebėti?
Užtenka žinoti koks yra normalus jūsų vandentiekio slėgis biure ar namuose. Nutekėjimai atsiranda būtent dėl per didelio slėgio sistemoje, taigi jei pastebite ženkliai didesnę sąskaitą už vandenį nekeičiant savo vartojimo įpročių, nedelsiant reikėtų kreiptis pagalbos į santechnikus.
Nepamirškite ir savo oro kondicionieriaus
Tinkamam oro kondicionavimui darbe ar namuose, būtina užtikrinti tinkamą vandens latakų veikimą.
Jeigu susikaupęs kondensatas latakais nutekėti negali, jis kondicionieriuje paprasčiausiai kaupiasi, o susikaupusi drėgmė gali pakenkti sienoms, apdailai, baldams, įrangai ir t.t.
Tikrinti veikimą taip pat reikėtų maždaug kas mėnesį.
Mokėkite atjungti vandens tiekimą įvairiems santechnikos prietaisams
Vėl gi, norint išvengti nelaimingų atsitikimų, žalos savo namams ar biurui, svarbu žinoti kaip reguliuoti ir prireikus, atjungti vandenį ateitantį iki svarbiausių namuose santechnikos prietaisų.
Nesvarbu ar tai būtų klozetas, kriauklė, ar vandens šildytuvas, verta žinoti kur yra jų tėkmę reguliuojantys ventiliai. Tokiu atveju, jeigu ir atsirastų gedimas, būtų greitai įmanoma sustabdyti tekantį vandenį ir apsaugoti savo aplinkoje esantį turtą.
Kartu, tai padėtų išvengti didesnių nepatogumų buityje. Jeigu tarkime, sugestų šildytuvas ir atjungtumėte vandenį iki jo, netektumėte tik šilto vandens ir būtų galima toliau praustis ar gaminti maistą naudojant tik šaltą vandenį iki kol sistema bus suremontuota.
Pabaigai
Straipsnyje pateikėme keletą paprastų patarimų kaip prižiūrėti savo namų santechnines sistemas. Iš esmės svarbiausi dalykai čia bus užtikrinti normalų sistemos slėgį, mokėti atjungti vandens tėkmę ir, žinoma, reguliariai stebėti bendrą prietaisų veikimą.
Žinant šiuos paprastus dalykus, galėsite užtikrinti įprastą savo buitį ir apsaugoti turtą esantį namuose ar biure.