Kaip taupyti vandenį namuose

Apie vandens reikšmę žmogaus kasdieniame gyvenime daug kalbėti tikrai nereikia. Visi puikiai žinome, kaip svarbu yra suvartoti pakankamą jo kiekį kiekvieną dieną, kad būtume sveiki, jo dėka gaminamės maistą, skalbiame drabužius ir t.t.

Tiesa, kylant energetinių resursų kainoms visame pasaulyje, vis daugiau žmonių pradeda atsargiau žiūrėti į savo kasdien suvartojamą vandens kiekį ir pradeda labiau ieškoti būdų sutaupyti. Turint omenyje ir ekologines per didelio vandens kiekio vartojimo pasėkmes, logiška būtų ieškoti būdų kaip galėtume tuos įpročius pagerinti.

Šiame straipsnyje – keletas protingų patarimų kaip galima sunaudoti mažiau vandens namuose pakeistų įpročių ir įrenginių kaip taupantys vandens filtrai dėka.

Rinkitės trumpą dušą vietoje vonios

Grįžus po sunkios darbo dienos namo, pagulėti karštoje vonioje – vienas malonumas. Tačiau voniai užpildyti paprastai reikia itin daug vandens, ypač jei kalba eina apie erdvesnį jos variantą.

Jei mūsų tikslas – sutaupyti vandens, kur kas protingiau būtų pasirinkti trumpą, 5 minutes trunkantį dušą. Taip išleisite kur kas mažiau vandens prausiantis ryte ir vakare.

Daržą ar pievą palaistykite patys

Šiais laikais vis labiau populiarėja automatinės sistemos galinčios palaistyti pievą ar daržą. Taip pat žmonės savo kiemo augalus yra pratę laistyti ir vandens žarnos pagalba.

Tačiau vėl gi, tokie pasirinkimai ženkliai padidina mūsų sunaudojamo vandens kiekį. Vietoj to, kur kas protingiau būtų tai padaryti pačiam, palaistant daržus laistytuvu.

Jei, tarkime, po maisto gamybos liko nemažai vandens, neskubėkite jo išpilti ir panaudokite tą patį vandenį laistymui. Tokiu atveju apskritai nereikės užpildyti laistytuvo nauju vandeniu.

Dažniau užsukite namuose esančius čiaupus

Daugelis iš mūsų esame praustis veidą ar rankas, valytis dantis ar plauti indus po tekančiu vandeniu, tačiau vėl gi, tokiu atveju bereikalingai iššvaistysime nemažą vandens kiekį. Tarp kitko, skaičiuojame, jog iš tekančio čiaupo per minutę gali išbėgti net iki 6 litrų vandens.

Nesvarbu ar eitų kalba apie virtuvę ar vonios kambarį, iš karto užsukite čiaupus, kuomet tekantis vanduo nėra būtinas.

Plaukite indus užpildytoje kriauklėje

Indų plovimas – vienas iš daugiausiai vandens išnaudojančių veiksmų. Todėl užuot tai darius po tekančiu vandeniu, kur kas protingiau būtų užpildyti kriauklę vandeniu ir taip joje plauti indus.

Taip pat pradėkite nuo mažiausiai purvinų indų. Tokiu būdu nesuteršite vandens iki kol pabaigsite viską plauti ir žinoma, sutaupysite daugiau vandens.

Naudokite indaplovę tik kai jinai pilnai užsipildys

Jei namuose turite indaplovę, puikiai žinote, jog su jos pagalba ir taip galima sutaupyti nemažai vandens. Skaičiuojama, jog palyginus su indų plovimu rankomis, per metus vidutinis namų ūkis gali sutaupyti net iki 6000 litrų vandens.

Tiesa, jeigu indaplovę naudosime tik tuo atveju kai jinai pilnai užsipildys nešvariais indais, galime papildomai per metus sutaupyti dar 1000 litrų vandens.

Pagalvokite apie taupesnes įrenginių alternatyvas

Šiais laikais išnaudoti mažiau vandens galime ir pasirinkdami taupesnes buityje naudojamų įrenginių alternatyvas.

Tai gali būti:

  • Čiaupai
  • Dušai
  • Indaplovės
  • Skalbimo mašinos

Net jei atnaujinti įrenginius reikš papildomas išlaidas, ilgainiui visą tai atsipirks, kadangi išnaudosime kur kas mažiau vandens.

Keiskite įpročius ir stebėkite rezultatus

Pats paprasčiausias būdas išmokti efektyviau vartoti vandenį buityje, yra atkreipti dėmesį į savo įpročius ir stengtis pakeisti juos į geresnius.

Pradėkite nuo šio mėnesio rodiklių skaitliukuose. Pasižymėjus juos, pabandykite kurį laiką laikytis mūsų minėtų patarimų ar įsirengti papildomus vandenį padėsiančius taupyti įrenginius.

Jei gyvenate ne vieni, paskatinkite tą patį daryti ir savo namiškius. Kitą mėnesį gavus sąskaitą už vandenį, tiksliai pamatysite kokį ž kiekį pavyko sutaupyti.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą paprastų patarimų kaip taupyti kasdien vartojimą vandenį. Pakeitus vos kelis dalykus ir pavertus juos įpročiais labai nesunkiai pasieksime išties puikių rezultatų.