Šitame video kalbėsime apie aspektus, kurie svarbūs renkantis vandens minkštintuvą, ir patarsime į kuriuos jų verta atsižvelgti.

Rinkitės vandens minkštintuvą iš katalogo →

Pirmiausia aptarkime ką daro minštintuvas. Paprastai tariant, minkštintuvas daro du dalykus: minkština vandenį ir regeneruoja. Vandens minkštinimas yra paprastas procesas, kurio esmė – vandens tekėjimas per korpuse esančią specialią dervą, gebančią sulaikyti kalcio ir magnio jonus (kurie ir yra kieto vandens priežastis),  keičiant juos natrio jonais.

Minkštintuvo gebėjimas minkštinti vadinamas jonų mainų dervos geba. Kai toji geba išsenka arba visiškai išeikvojama, minkštintuvas turi atsinaujinti – regeneruoti. Tam reikalingas sūrymas – druskos tirpalas, pagamintas iš vandens ir druskos.

 

Taigi, atsiplovimas arba regeneracija, yra proceso dalis, kuri turi kasdienes sąnaudas, kitaip – įrenginio naudojimo išlaidas.

Lygindami du minkštinimo filtrus užduodame klausimą – kuo tie du filtrai skiriasi?

Kalbant apie minkštinimo procesą, jis, akivaizdu, yra toks pat, nes abu įrenginiai naudoja tą patį jonų mainų būdą. Kiekvienas gamintojų teikia funkcinį įrenginį, kuris 100% suminkština vandenį. Ir nėra tokio dalyko kaip geresnis ar blogesnis minkštinimas, tikslesnis ir mažiau ne toks tikslus minkštinimas.

 

Minkštinimo proceso skirtumų nėra, visi naudoja tą patį būdą.

Skirtumai atsiranda kai imame lyginti regeneracijos sąnaudas. Be abejo, mes tikimės, kad visi minkštintuvai pilnai regeneruoja, tačiau lieka klausimas – kiek druskos ir vandens reikia vienai regeneracijai? Taip pat galvojame kiek ilgai naudosime šį konkretų minkštintuvą – 10, 15, 20 ar 30 metų. Nuo to priklauso, ar mums svarbus užpildo ilgaamžiškumas, ar galime, ir jei galime,- tai kaip galime,-prailginti jo tarnavimą.

 

Mes sakome, kad mūsų minkštintuvą galite be rūpesčių naudoti 25-30 metų.

Vandens minkštinimas jums kainuos tiek, kiek vandens ir druskos filtras sunaudos regeneruodamas. Ir čia svarbu tai, kad mes tikrai nežinome kiek keisis druskos ir vandens kaina per tuos 5, 10, 25 ar 30 metų, todėl labai svarbu įsitikinti, kad jūsų minkštintuvas būtų išties ekonomiškas.

 

Taigi, kai kalbame apie minkštinimo būdą – skirtumų nėra, tačiau kalbant apie regeneravimą – visuomet geresnis bus tas minštintuvas, kuris regeneruodamas naudos mažiau druskos ir vandens. Taigi geresnis minkštintuvas bus tiksliau  programuojamas, orientuotas į mažesnes sąnaudas ir taupesnį darbą.

 

Į kokius kitus minkštintuvo parametrus verta atsižvelgti renkantis?

 

Apibendrinant, renkantis minkštintuvą pirmiausia reiktų vadovautis kiek minkštas vanduo jums kainuos ateityje, vertinant visus įrenginio tarnavimo metus. Atkreipkite dėmesį į druskos ir vandens suvartojimą. Be to, atkreipkite dėmesį, kas įrenginį pagamino ir kas padės visus tuos metus jį prižiūrėti.

 

Kviečiu žiūrėti kitus epizodus, kuriuose aptarsime kitas vandens minkštinimo temas.

 

Jaroslav Baraniak

Produktų ir serviso skyriaus vadovas Rytų Europos regionui,

Ecowater Systems PL