Pirmiausia, pasižiūrėkime kas yra „kietas“ vanduo? Tai vanduo, kuris pasižymi itin dideliu kietųjų mineralų – kalcio ir magnio – kiekiu.

Kietas vanduo prisisotina skverbdamasis per kalkėtas uolienas, giluminius žemės sluoksnius. Todėl teisingai sakome, kad lietaus vanduo yra natūraliai minkštas, bet tas pats vanduo iš požeminių telkinių – jau kietas. Laimei, vandens „kietumas“ yra išsprendžiamas, bet apie tai vėliau.

Kietas vanduo kenkia jūsų odai

Gerti kietą vandenį galima, taip pat galima jį naudoti skalbimui, gaminant maistą bei maudantis. Kai kas netgi sako kad kietas vanduo skanesnis nei suminkštintas.

Tiesą sakant, daugelis mūsų kasdien susiduria su kietu vandeniu! Ir tai nėra blogai, tačiau turėtumėme žinoti, kad mūsų odai anaiptol ne tas pat koks vanduo ją liečia. Ypač, jei oda jautri.

Kietame vandenyje kosmetika netirpsta

Vanduo, kuriame gausu kietųjų mineralų, jau yra prisotintas, todėl muilas ir kosmetinės priemonės skaidomos lėčiau ir neištirpsta. Mes skundžiamės nemaloniu riebiu dariniu ant odos, net nusiprausus. Kalkės jungiasi su muilu, tą matom ant čiaupo ir kriauklės. Lygiai taip pat kalkės užkemša odos poras. Kaip nuo kieto vandens anka vamzdžiai ir kalkėja kaitinimo tenai, taip kemšasi ir oda.

Natūralūs odos aliejai, kuriuos gamina mūsų kūnas, turėtų per poras padengti odą ir ją suminkštinti bei apsaugoti. Tačiau kai poros užkimštos, riebalai blokuojami ir kaupiasi. Iš jų formuojasi uždegiminiai procesai, kyla spuogai, vystosi aknė. Beje, spuogai nėra vien paauglių problema! Kuo ilgiau maudomės kietame vandenyje, tuo daugiau kalkių sugeria jūsų kūnas, daugiau porų užsikemša, o odos būklė blogėja.

Kietas vanduo sausina odą

Tiesą sakant, kietas vanduo maitina odą, tik perkeltine prasme. Ir dėl to esame patys kalti. Pastebėję kad kietame vandenyje mūsų losjonai ir geliai putoja mažiau, norėdami gausių putų negailime priemonių. O paskui bandome viską nuskalauti. Tiek keliskart viršyta kosmetikos dozė, tiek ir ilgesnis kūno skalavimas kietu vandeniu, džiovina odą. Ypač jei vanduo karštas.
Panašu į užburtą ratą, tiesa? Galime įprasti praustis vis šaltesniu vandeniu, naudoti mažiau ir tik specialias priemones jautriai odai, papildomai naudoti drėkinančias priemones po vonios. Hm, daug reikalų, tiesa… Lyg to būtų maža, naujai atlikti tyrimai taip pat rodo egzistuojantį ryšį tarp kieto vandens vartojimo ir egzemos paplitimo tarp vaikų.

Kaip pažaboti kalkes? Minkštinkite vandenį

Tai būtų atgaiva ir palengvėjimas odai! Neleiskite savęs klaidinti mitu neva minkštas vanduo nenuplauna muilo. Priešingai, slidžios odos pojūtis ir yra būtent švarios odos pojūtis. Kieto vandens dėka esame įpratę prie kietesnės jausenos, todėl minkštas vanduo iš pradžių gali pasirodyti nenatūralus. Bet tik kurį laiką, nes pripratę prie minkšto vandens, kitokį pajusite iškart!
Iš pradžių tikrai ilgiau skalausite muilą – kol įprasite, kad tiesiog reikia mažiau priemonių. Minkštas vanduo putoja gausiai ir iškart. Taigi, mažiau kosmetikos, bet poveikis didesnis! Prie naujų įpročių pereisite iškart, vos sumontavę vandens minkštinimo filtrą. Ir mėgausitės minkštu vandeniu, lyg ežere.