Vanduo – tai mūsų gyvybės šaltinis. Nesvarbu ar kalba eitų apie jauną ar vyresnio amžiaus žmogų, ko gero kiekvienas iš mūsų žino apie tai, kaip svarbu yra gauti pakankamą kiekį vandens kiekvieną dieną.

Tas ypač svarbu sportuojantiems žmonėms, kur dėl intensyvaus krūvio, mūsų kūnas jo reikalaus kur kas daugiau nei įprastai.

Tiesa, sportuojant reikia ne tik gauti pakankamą vandens kiekį, tačiau ir pasirūpinti tinkama jo kokybe mūsų kasdieniame gyvenime.

Pagrindinės priemonės užtikrinančios tai paprastai būna minkštinimo filtrai, vandens nugeležinimo filtrai ir kiti vandens sistemų sprendimai, padedantys įveikti bet kokias gręžinyje esančias problemas.

Šiame straipsnyje – plačiau pakalbėsime apie tai kokie yra prasto vandens požymiai ir dažniausios gręžinių problemos bei tai, kodėl taip svarbu gerti pakankamai aukštos kokybės vandens užsiimant sportu.

Kokiomis savybėmis pasižymi prastos kokybės vanduo?

Mūsų šalis gali džiaugtis vienais kokybiškiausių gręžinių Europoje ir, ko gero, pasaulyje. Tiesa, tai nereiškia, jog jie neturi jokių problemų.

Pagrindiniai mūsų šalies gręžinių trūkumais yra laikomi geležingas arba kietas vanduo. Dėl padidėjusios tam tikrų cheminių junginių koncentracijos, toks vanduo gali ženkliai apsunkinti mūsų buitį.

Pagrindiniai problematiško vandens požymiai gali būti:

  1. Nemalonus skonis ir kvapas – vienas iš lengviausiai pastebimų geležingo vandens požymių yra nemalonus jo skonis ir kvapas atsiradęs dėl susidariusių bakterijų gręžinyje.
  2. Susidarančios nuosėdos – esant geležingam vandeniui, ant įvairių paviršių – kriauklės, vonios, indų paviršių susidarys rudos dėmės. Esant kieto vandens problemai, ant paviršių taip pat susidarys kalkių nuosėdos.
  3. Problemos su vamzdynais ir kitomis sistemomis – kietas vanduo kalkes gali atnešti ir į vamzdynus bei ant įvairios buitinės technikos paviršių dėl kurios sumažės šių namų ar biuro sistemų efektyvumas.

Ir kt.

Visos šios problemos paprastai yra sprendžiamos filtravimo sistemų pagalba.

Prieš parenkant tokį sprendimą, bus būtina atlikti tinkamą vandens gręžinio tyrimą, tam, kad pamatyti visas jo ypatybes ir parinkti geriausią sprendimo būdą.

Tuomet, galėsite mėgautis išties švariu ir kokybišku vandeniu.

Kodėl sporto metu yra svarbus kokybiškas vanduo?

Kaip minėjome pradžioje, vanduo yra svarbus kiekvienam iš mūsų, tačiau tai ypač tiesa kuomet kalba eina apie sportuojantį žmogų.

Norėdami pasiekti mūsų pagrindinius tikslus privalome pasirūpinti viskuo kas daro įtaką mūsų turimam energijos kiekiui, raumenų darbui ir t.t. Vienas iš tokių faktorių, žinoma, yra pakankamas skysčių kiekis per dieną.

Nors vidutinė rekomenduojama paros norma yra bent jau 2 litrai vandens, esant intensyviems krūviams paprastai jo reikia daugiau. Tikrai nebus blogiau jei vandenį vartosite atsižvelgę į savo svorį.

Elementari formulė šiuo atveju bus jūsų svoris kilogramais, padaugintas iš 34.

Žinoma, svarbus bus ne tik pakankamas vandens kiekis, tačiau ir jo kokybė. Mokslininkai sutinka, jog aukštos kokybės gręžinio vanduo kuris neturi jokių priemaišų yra pats sveikiausias vartoti bet kokiam žmogui.

Kokybiško vandens privalumai sportuojantiems yra:

  • Kur kas efektyvesnis raumenų darbas – moksliškai įrodyta, jog geriant pakankamai skysčių sporto metu, padėsite raumenims dirbti efektyviau ir sumažinsite potencialių traumų riziką.
  • Mažiau apkrovos širdžiai – jūsų širdis visos treniruotės metu yra atsakinga už normalaus kraujo spaudimo palaikymą. Vartojant pakankamai skysčių, širdžiai bus kur kas paprasčiau tai daryti.
  • Geresnė medžiagų cirkuliacija – pakankamas skysčių kiekis taip pat padeda kraujo cirkuliacijai, kas užtikrina, jog mūsų raumenys gauna pakankamai vandens ir maistinių medžiagų.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai, kodėl taip svarbu sportuojančiam žmogui vartoti pakankamai vandens ir kodėl svarbi jo kokybė.

Nors Lietuvoje vanduo yra išties geros kokybės, problemos gręžiniuose vis tiek atsiranda, todėl būtina ieškoti tam tikrų filtravimo sprendimų galėsiančių tą išspręsti. Tuomet tikrai galėsite džiaugtis kokybišku vandeniu buityje.