Kokia yra tikroji aktyvuotos anglies nauda mūsų vandeniui

Aktyvioji anglis – nuo seno puikiai pažįstama priemonė naudojama daugelio žmonių buityje. Liaudiškai tiesiog “angliuku” vadinamas preparatas yra įprasta priemonė virškinimo sutrikimams ar skrandžio skausmas malšinti, tačiau jo efektyvumas paprastai neapsiriboja vien tuo.

Apie tai kaip svarbu švarus, minkštas ir negeležingas gręžinio vanduo ko gero daug pasakoti nereikėtų. Tik išsprendus šias dažnai Lietuvoje sutinkamas vandens gręžinio problemas, mes galime užtikrinti, jog buityje vartojame sau nekenksmingą ir sveiką vandenį.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip aktyvios anglies dėka, vandens filtrai gali būti dar efektyvesni sprendžiant įvairias buitines vandens problemas.

Aktyvuota anglis vandens filtruose

Aktyvuota anglis – vienas iš dažniausių komponentų vandens filtruose.

Jų sąveikos su vandeniu dėka galima pašalintis tokius cheminius junginius kaip iš dirvožemio patekę pesticidai, chloras, benzonas bei natūralūs organiniai junginiai. Tas pats galioja ir siekiant pašalinti mechanines vandens nuosėdas iš jūsų gręžinio vandens, tokias kaip akmenukai, rūdys ar smėlis.

Verta pabrėžti, jog tokių filtrų rinkoje būna išties įvairių, todėl kiekvienas pirkėjas turi išties nemažas pasirinkimo galimybes. Čia galima rinktis iš savaime prasivalančių vandens filtrų su anglimi, taip rankiniu būdu valdomi bei regeneracinio tipo, kuriems yra būtinas tinkamas kanalizacijos įrengimas.

Pribus.lt elektroninėje parduotuvėje, populiariausi yra ES standartus atitinkantys ir pripažinimo tarptautinėje rinkoje sulaukę aktyvuotos anglies vandens filtrai. Nuolat griežtėjant reikalavimams dėl sveikatingumo ir kokybės, didieji Europos gamintojai privalo tobulinti savo efektyvumo technologijas, todėl būtent tokius variantus ir galima rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje.

Kuo skiriasi anglimi filtruotas vanduo nuo paprasto?

Pagrindinis principas kuom aktyvuotos anglies filtras skiriasi nuo filtro veikiančio be anglies ir kitų papildomų priemonių yra valymo principas ir jo efektyvumas.

Kaip minėta, anglis padeda geriau išvalyti tekantį vandenį nuo mechaninių nuosėdų, organinių atliekų bei tam tikrų cheminių medžiagų esančių dirvožemyje, taip užtikrinant švarų ir aukštos kokybės vandenį.

Apie anglies privalumus mūsų sveikatai ko gero žinome tikrai nemažai, todėl nenuostabu, jog panašūs principai galioja ir kalbant apie anglies sąveiką su vandeniu. Toks vanduo bus kur kas geriau apsinuodijus ar turint tam tikrų organizmo uždegimų, kadangi anglimi prisotintas vanduo skatins įvairių toksinų iš organizmo šalinimą.

Be anglies veikiančių filtrų rinkoje taip pat pasitaiko. Nors jie taip pat gali būti geru sprendimu jūsų namams, faktas, jog ne visuomet čia gali būti užtikrintas toks pat efektyvumas šalinant įvairias nuosėdas ir junginius iš vandens.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme aktyvuotos anglies poveikį sąveikaujant su gręžinio vandeniu.

Jei nežinote koks filtro sprendimas bus geriausias jūsų namų ar biuro aplinkai, maloniai kviečiame susisiekti su pribus.lt specialistais. Ne tik pakonsultuosime, tačiau atsakysime į visus rūpimus klausimus bei patarsime dėl geriausio sprendimo vandens filtro atžvilgiu.