Vanduo biure – iš esmės neatsiejamas dalykas dabartiniais laikais. Nors apie tai koks žmogui yra svarbus pakankamas vandens kiekis per dieną esame girdėję tikrai ne kartą, tas ypač aktualu yra darbinėje aplinkoje.
Juk čia mes būname kiekvieną dieną, o labai dažnai – ir nuo ryto iki vakaro, todėl jeigu negausime pakankamai skysčių, turėsime ne tik mažiau energijos, tačiau kartu būsime labiau suirzę bei sunkiau galėsime įveikti mūsų kasdienes užduotis.
Tiesa, svarbu ne tik gauti pakankamą kiekį vandens, tačiau ir užtikrinti, jog jis yra tinkamos kokybės. Natūralu, jog biuro aplinkoje tai gali užtikrinti tik tinkami vandens filtrai.
Jų dėka, sėkmingai galima užtikrinti, jog kiekvienas žmogus darbo aplinkoje turi galimybę mėgautis sveiku ir tyru vandeniu.
Šiame straipsnyje – plačiau apie vandenį ofise, kaip pasirinkti filtrą jūsų biurui ir kodėl jis svarbus biure apskritai.
Biuro aplinkos vanduo – kokie yra jo pagrindiniai tipai?
Paprastai vanduo į ofisinę aplinką yra teikiamas dviem būdais:
- Iš plastikinių bakų – tokie, bent jau keliolikos litrų vandens bakai yra itin dažnas vaizdas biuro ar viešose aplinkose. Toks vanduo yra sveikas, tyras ir kokybiškas, tačiau paprastai atsieina pakankamai didelius kaštus, jeigu kalba eina apie viso ofiso aprūpinimą reguliariai. Natūralu, jog toks vanduo bus aukštos kokybės ir pilnai paruoštas vartojimui.
- Iš čiaupo – pats dažniausias variantas yra tiekiamas vanduo iš čiaupo, visai kaip ir namuose. Tačiau, savaime suprantama, tokiame vandenyje dažnai vyraus ir įprastos vandens problemos. Priklausomai nuo gręžinio, itin dažnai čia galime sutikti kieto ar geležingo vandens problemų kurios ženkliai prastins vandens kokybę. Būtent dėl šios priežasties biure yra integruojamos įvairios vandens filtravimo sistemos kurios padėtų išspręsti tokias problemas.
Pagal kokius kriterijus reikėtų pasirinkti vandens filtrą ofisui ir kaip jis veikia?
Natūralu, jog pagrindinis faktorius pagal kurį reikėtų pasirinkti vandens filtrą savo ofisui yra tai, kokia bus pagrindinė gręžinio problema, ar tai būtų kietumo, geležingumo ar dar kitokio tipo vandenyje sutinkami trūkumai.
Nesvarbu apie kokio tipo filtravimo sistemą eina kalba, verta žinoti, jog jis veiks maždaug tokiais žingsniais:
- Iš gręžinio atėjęs vanduo yra praleidžiamas pro specialaus principo putų polipropileno sluoksnį kuris atlieka pirminį filtravimo žingsnį ir išvalo vandenį nuo kietųjų nuosėdų, smėlio bei kitų priemaišų.
- Antrame žingsnyje, tas pats vanduo yra perleidžiamas pro specialią kasetę iš anglies. Šiame etape vanduo yra išvalomas nuo mikrobiologinės taršos, t.y. Virusų, bakterijų ir kitų organinių junginių.
- Galiausiai paskutiniame žingsnyje, speciali filtro membrana išvalo vandenį nuo likusių medžiagų ir pagerina vandens skonį bei kvapą.
Maždaug tokiu principu ir yra užtikrinamas aukštos kokybės biuro vanduo.
Kodėl toks sprendimas yra itin svarbus apskritai?
Apie tai, jog žmogui yra svarbu išgerti pakankamą vandens kiekį per dieną, ko gero esame girdėję dauguma iš mūsų. Paprastai gydytojai nurodo, jog turėtume pasisavinti bent 2 litrus skysčių, tačiau tiksli norma priklausys nuo keleto kitų faktorių.
Čia svarbi bus ir žmogaus lytis, svoris, mūsų organizmo medžiagų apykaita, kiek esame fiziškai aktyvūs ir t.t. Pati paprasčiausia formulė, pagal kurią galime apsiskaičiuoti mums būtina vandens kiekį per dieną yra dauginti mūsų svorį iš 34, tokiu būdu gausime tikslų kiekį mililitrais.
Tiesa, labai svarbu yra pabrėžti ir tai, jog svarbu ne tik pakankamas vandens kiekis, tačiau ir jo kokybė. Mokslininkai vienbalsiai sutinka, jog aukštos kokybės negazuotas vanduo yra pats sveikiausias ir turintis daugiausiai naudos mums, todėl būtent tokį reikėtų stengtis vartoti kiekvieną dieną.
Kadangi biuro aplinkoje mes paprastai būname kiekvieną dieną, tokio vandens tiekimas būtų itin teisingas sprendimas. Na, o jo tinkamumą gali užtikrinti tik kokybiškas vandens filtras.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme tai, kodėl taip svarbu yra užtikrinti kokybišką biuro vandenį. Jeigu vanduo čia patenka tiesiai iš gręžinio – čia neretai sutiksime tam tikras jo problemas, todėl vandens filtrai bus neatsiejamas įrenginys padedantis užtikrinti geros kokybės vandenį.