Šitame video kalbėsime kas svarbu renkantis vandens minkštinimo filtrą, ir patarsime, į ką verta atsižvelgti.

Mums pateikiama daug ir įvairios informacijos apie rinkoje parduodamus įrenginius. Tai informacija lankstinukuose, interneto svetainėse, naudojimo instrukcijose ir visur kur aprašyti prietaisai. Akivaizdu, kad niekas nereklamuos įrenginio kalbėdamas apie jo trūkumus. Skrajutėse, interneto puslapiuose rasite daug medžiagos apie patraukliai ir gražiai pristatomus įrenginius.

Taigi, kaip pasirinkti įrenginį ir į kuriuos parametrus atkreipti dėmesį?

Be abejo, vieni parametrai svarbesni, kiti – mažiau svarbūs. Minkštintuvo duomenis galima suskirstyti į objektyvius, išmatuojamus parametrus,  ir subjektyvius.

Nepamatuojami, subjektyvūs parametrai yra prekės ženklas, dizainas,- tai, ką sunku apibrėžti ir lyginti, konkrečiai įvertinti kuo vienas geresnis už kitą. Subjektyvių verčių negalime pagrįsti konkrečiais faktais. Taigi, šis parametras nėra lengvai išmatuojamas. Tačiau, šie dalykai suveikia pabaigoje, lyginant su tiksliau apčiuopiamais veiksniais.

Taigi, yra parametrų, kuriuos sunku nurodyti informaciniame lapelyje.

Labai svarbus parametras yra paslauga, nes jūs perkate įrenginį, juo naudojatės. Klausimas – kas jį prižiūrės, kas bus jei įvyks gedimas, kas pataisys įrenginį, iš kur gausite atsarginių dalių. Tai yra svarbus parametras, kurio nematote informaciniame lapelyje, bet į tai reikia atsižvelgti. Taigi, rinkdamiesi minkštintuvą, visada turėtumėte susižinoti, ar bus kas jį prižiūrės. Kitas parametras, kurio nematyti ir kurio negalima išmatuoti, yra įrenginio konstrukcijos tvirtumas. Tai bandome įvertinti vizualiai, čiupinėdami įrenginį, tačiau išties sudėtinga iš matymo nustatyti, ar nurodytas prietaisas nepriekaištingai veiks 10 metų, ar 30, ar 50.

Verta žinoti, kas yra prietaiso pardavėjas, kokia yra prietaiso garantija, kas atliks aptarnavimą. Taigi, iš ko perkate įrenginį – ar tai kažkas atsitiktinio, telefonas internete, ar konkreti įmonė, vandens valymo srities specialistas. Tas svarbu tolimesniam įrenginio veikimui užtikrinti.

Mes užsiimame konkretaus gamintojo produktų platinimu. Visas gamybos ir platinimo procesas griežtai kontroliuojamas. Taigi, atsitiktiniai žmonės neturi teisės oficialiai parduoti mūsų gaminių. Mūsų partneriai – patikimi vandens valymo specialistai, kurie teikia atitinkamas paslaugas. Tai reiškia, kad jie visada pasirengę aptarnauti ir techniškai prižiūrėti jūsų įrenginį. Jie taip pat yra žmonės, kurie jus išsamiai informuos apie gaminio ypatybes, veikimą ir visada bus pasirengę padėti.

Dar viena savybė, į kurią reikia atkreipti dėmesį, ar prietaisas pagamintas vieno gamintojo, ar tai baigtinis gaminys, suprojektuotas nuo pradžios iki galo ir pagamintas vienoje gamykloje, ar tai sudėtinių dalių rinkinys, surinktas iš skirtingų komponentų iš įvairių šaltinių, skirtingų gamintojų. Žinoma, vientisas įrenginys, suprojektuotas vienoje vietoje, yra kompaktiškos formos ir bus pranašesnis, nes turi konkrečius sertifikatus, yra tiksliai sukurtas nuo pat pradžių, aiškūs visi procesai, tiksliau programuojamas.

Visa tai akivaizdžiai suteikia daugiau galimybių taupyti druskos ir vandens sąnaudas. Tai be rūpesčių ir stabiliai veikiantis filtras, kurio gamybos etapai griežtai kontroliuojami pagal atitinkamus reikalavimus. Tai sertifikuoti gaminiai, įrenginiai be problemų. Tuo tarpu antru atveju turime rinktuką, surinktą iš skirtingų gamintojų komponentų, o tai riboja įrenginio galimybes ir kelia papildomas rizikas. Kadangi šiuo atveju komponentai yra skirtingų gamintojų, negalime prognozuoti tokio įrenginio garantijos, nes kiekviena jų suteikta atskirai daliai, bet ne visam įrenginiui, nėra garantijos sklandžiai komponentų tarpusavio sąveikai.

Taigi, geriau rinktis įrenginius, kuriuos gamina vienas konkretus gamintojas.

Kalbant apie išmatuojamus objektyvius parametrus, turime grynus skaičius. Tai lentelėse išvardytų prietaisų techninės specifikacijos: druskos vartojimas, vandens suvartojimas, (tai, kaip sakiau, yra labai svarbu), jonų mainų talpa, vandens srautas – visa tai parametrai, kuriuos galima tarpusavyje palyginti.

Kokių pridėtinių verčių gali suteikti minkštintuvas, be jau paminėtų?

Žinoma, jis gali turėti papildomų savybių ir patobulinimų, kurie palengvins naudojimąsi įrenginiu. „EcoWater eVOLUTION“ yra pirmoji sistema, kuri siūlo valdyti filtrą Wifi ryšiu, o tai atveria daug galimybių ir patogumo. Pavyzdžiui, pateikiama vandens vartojimo įpročių apžvalga – pateikiami vandens vartojimo realiu laiku jūsų namuose duomenys, kuriuos stebėdami galite sąmoningai sekti  vandens suvartojimą dienos eigoje, taip pat vidutinis dienos vandens suvartojimas, galite sekti buvusius vandens vartojimo grafikus,- kas savaitę, mėnesį, metus, kas, be abejo, leis išanalizuoti šiuos duomenis, o svarbiausia – optimizuoti juos.

Galite taupyti vartodami atsakingiau ir mažiau, galite būti ekologiškesni – kontroliuodami kur ir kada sunaudojate daugiausiai vandens. Be to, WiFi suteikia informacijos siuntimo funkcijos galimybę – tai konkretūs pranešimai jums, kai įrenginys siunčia pranešimus, kad, pavyzdžiui, druskos lygis yra žemas, todėl prašoma pridėti druskos, arba, kad namuose sunaudota daugiau nei įprastai vandens.

Apibendrinant, renkantis minkštintuvą pirmiausia reiktų vadovautis kiek minkštas vanduo jums kainuos ateityje, vertinant visus įrenginio tarnavimo metus. Atkreipkite dėmesį į druskos ir vandens suvartojimą. Be to, atkreipkite dėmesį, kas įrenginį pagamino ir kas padės visus tuos metus jį prižiūrėti.

Kviečiu žiūrėti kitus epizodus, kuriuose aptarsiu kitas vandens minkštinimo temas.

Jaroslav Baraniak

Produktų ir serviso skyriaus vadovas Rytų Europos regionui, Ecowater Systems PL