įdomūs faktai apie vandenįVanduo – tai gyvybės šaltinis, plotmė kurioje viskas kas mus supa prasidėjo. Visi žinome, jog tai kartu yra ir mūsų gyvybės šaltinis ir norint, jog visuomet jaustumės kaip įmanoma puikiau, turime išgerti tam tikrą kiekį jo kas dieną kuris priklauso nuo mūsų svorio.

Tai – puikiai žinomas faktas, tačiau apie šį komponentą galima papasakoti ir daugiau įdomių dalykų. 

Šiame straipsnyje būtent tai ir pateiksime – 7 įdomius faktus apie vandenį kurių galbūt iki šiol nežinojote, tačiau kurie tikrai nepakenks bendram išsilavinimui.

1. Vanduo užima net 70 procentų mūsų planetos paviršiaus

Taip, mūsų planetos vandens šaltiniai yra galingi, jie nešioja maistą, šaltį bei šilumą po visą planetą, tarp kitko, per kelias valandas srovės sunešioja daugiau vandens nei visa žmonija bendrai sudėjus sunaudoja per metus laiko.

Taip pat įspūdinga yra pats faktas, jog tik trečdalį planetos sudaro paprastos žemės sluoksnis. Tiesiog neskubėkite ir įsigilinkite į šią pačią mintį. Įspūdinga, tiesa?

2. Moksliniai tyrimai byloja, jog vanduo juda nuolatos. 

Dažnai, nesusimąstome, tačiau visa mūsų planetos vandens sistema yra nenutrūkstanti ir visuomet judanti. Tai reiškia, jog pradedant smulkiausiu vandens lašeliu, baigiant Ramiuoju vandenynu, visai tai – komplikuota biologinė sistema kuri garantuoja gyvybę mūsų planetoje.

3. Kitas dalykas susijęs su judėjimu – vandens migracija augaluose

Šis faktas – panašus kaip ir antras, tačiau vandens pastebimas ir mažesniu lygmeniu – augaluose, pradedant jų šaknimis ir baigiant lapais. Net 80 procentų jų struktūros yra sudaryta būtent iš jo. Tai byloja vieną dalyką – jis yra būtinas augalų išgyvenimui ir augimui.

4. Vanduo prateka įspūdingu greičiu

Nesvarbu ar kalbame apie judėjimą planetos mąstu ar augalų lygmeniu, greitas vandens pernešimas yra reikalingas visai gyvybei palaikyti. 

Pavyzdžiui vandens judėjimui sulėtėjus arba visai sustojus vienai dienai, medis sudžiūtų ir sunyktų. Jo šaknimis pilnai nuteka apie keli šimtai litrai vandens per parą. Sutrikus tokiai cirkuliacijai, sutriktų ir medžių būklė.

Pagrindinės fizinės vandens savybės →

5. Sveiko žmogaus odoje – būtinas didelis kiekis vandens

Žmogaus kūne vanduo juda – akvaporinais, specialiais kanalais esančiais odos ląstelių membranose. Vandens mūsų odai reikia visuomet turėti pakankamai, kitu atveju ji praranda švytėjimą ir natūralią savo išvaizdą ir sveikumą.

6. Vanduo mūsų odai svarbus ne tik dėl išvaizdos

Vanduo mūsų odai yra svarbus ne tik dėl to, kad ji atrodytų sveikai ir gražiai, jo judėjimas organizme užtikrina ir tai, jog ji gautų pakankamai maisto medžiagų. Kitu atveju, ji išblykšta ir papilkėja, tampa lengviau pažeidžiama išorinių faktorių – vėjo, oro užterštumo, miego trūkumo.

7. Vandens per dieną – bent jau po 2 litrus

Minimalus rekomenduojamas išgerto vandens kiekis suaugusiam žmogui – 2 litrai, tačiau tikslesnis kiekis priklausys nuo jūsų kūno masės. 

Svarbu pabrėžti ir tai, jog jeigu mėgstate vandenį iš organizmo varančius komponentus (pvz.: kavą), jo reikės išgerti daugiau. 

Ekspertai rekomenduoja už kiekvieną kavos puodelį atitinkamai išgerti po papildomą stiklinę vandens.

Pabaigai,

Aptarėme 7 faktus apie vandenį kurių anksčiau, galbūt nežinojote. Iš tiesų tik paėmus viską globaliu mastu – vandens judėjimą gamtoje, augaluose ir mūsų organizme galime geriau suvokti kokiu lygmeniu jis mums yra reikalingas.

Geriant pakankamai skysčių mūsų kūnas mums tikrai padėkos, atrodysime ir turėsime daugiau energijos kasdien.