Vandens filtravimo sistema – aktuali bet kokiam namo projektui. Ar kalba eitų mūsų namie esančią skalbyklę, indaplovę, ar čiaupą, buityje vanduo yra reikalingas ir naudojamas visur, todėl norint užtikrinti, jog nebūtų jokių nesklandumų, privalome užtikrinti savo vandens kokybę.
Lietuvoje dažniausiai sutinkamos vandens gręžinio problemos paprastai būna kietas ir geležingas vanduo. Tipiškai tokių problemų kaltininkai būna vandenyje ištirpusios metalų nuosėdos, ko pasekoje vanduo įgauna nemalonų kvapą, skonį ir kelia kitas problemas buityje.
Viena iš svarbiausių vietų namuose kur sunaudojame itin daug vandens yra dušas, todėl norint užtikrinti kokybišką vandenį čia, yra būtini geri vandens filtrai.
Šiame straipsnyje – apie tai, kodėl dušo vandens filtras yra itin svarbus namuose ir tai, kaip atpažinti ar jūsų dabar naudojamas filtras veikia taip kaip turi.
Kokie ženklai rodo, jog mano dušo filtras nėra tinkamas?
Nors centralizuoto tiekimo vanduo mūsų šalyje paprastai yra labai geros kokybės, o geležies ar kieto vandens problemos yra retos, to tikrai negalima pasakyti kuomet kalba eina apie gręžinio vandenis, kas aktualiau kiek toliau nuo didmiesčių gyvenantiems žmonėms.
Minėtų problemų turintis vanduo gali turėti ne tik nemalonų skonį ar kvapą, tačiau apsunkinti indų plovimą, skalbimą ar net tam tikra prasme pakenkti mūsų sveikatai Jei kalbame apie dušą, prastos kokybės vanduo paprastai gali prisidėti prie išsausėjusios odos ir plaukų bei kitų panašių problemų.
Gera žinia yra tai, jog paprastai pagrindines vandens problemas namų aplinkoje galima nesunkiai pastebėti, net ir neatliekant jokių vandens tyrimų.
Požymiai padėsiantys atpažinti problemas dušo vandenyje yra:
- Dėmės vonioje ar dušo kabinoje – jei ant dušo vonios ar kriauklės sienelių pastebite baltas dėmes, tai yra kalcio nuosėdos susikaupusios dėl kieto gręžinio vandens.
- Sunkiau nuplauti muilą – pats elementariausias indikatorius gali būti tai, kaip vanduo reaguoja su muilu duše. Prausiantis kietu vandeniu bus sunkiau jį nuplauti, oda ir plaukai tampa itin sausi.
- Nemalonus kvapas ir spalva – jei pastebite, jog jūsų vanduo turi specifinį, nemalonų kvapą ar yra rudos spalvos, tai jau yra geležingo vandens indikatorius.
- Tamsios spalvos nuosėdos – ant minėtų dušo ar vonios paviršių taip pat gali susidaryti ir rudos spalvos dėmės, kas taip pat reikš geležingumo problemą.
Šie ir kiti faktoriai paprastai parodo, jog reikia įsirengti arba atėjo metas atnaujinti savo vandens filtrą. Žinoma, tam, kad tikslingai pasakyti jūsų gręžinio vandens cheminę kompoziciją ir kaip reikėtų spręsti jame esančias problemas, jau reikėtų išsamaus vandens tyrimo.
Tinkamos dušo vandens filtravimo sistemos nauda
Esant tam tikroms gręžinio vandens problemoms, jas reikėtų spręsti nedelsiant. Dėl prasto kokybės vandens naudojimo buityje rizikuojame ne tik suprastėjusiu įtaisų našumu, užsikimšusiais vamzdynais ar nešvarumais ant paviršių, tačiau net ir savo sveikata.
Efektyvios filtravimo sistemos dušui naudą galėtume apibrėžti taip:
- Pagerėja bendra vandens kokybė – nemalonus kvapas, nuosėdos ar užsikimšę vamzdynai – tik keletas problemų kurias gali sukelti prastos kokybės vanduo. Tinkama filtravimo sistema užtikrins tokių problemų pašalinimą. Pirminis ženklas, jog vanduo išvalytas – skaidrumas, dingęs nemalonus skonis ar kvapas.
- Geresnė odos ir plaukų būklė – kokybiškas dušo vanduo taip pat reikš geresnę jūsų odos ir plaukų būklę, o tokios problemos kaip išsausėjimas bus praeitis.
- Ilgiau tarnaus vonios kambario įtaisai – dušo galvutės, čiaupai, vamzdynai ir kiti santechnikos įrenginiai tarnaus žymiai ilgiau esant aukštos kokybės vandeniui.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme kodėl taip svarbu įsirengti dušo vandens filtrą ir kokie indikatoriai rodo, jog mūsų vanduo nėra toks geras koks galėtų būti.
Tinkamai išsprendus šias problemas galėsime mėgautis kur kas geresne kasdienės buities kokybe. Na, o savaime suprantama, tam, labiausiai padės vandens filtras.