Kodėl taip svarbu tinkamai atlikti vandens tyrimai

Vandens tyrimai – vienas iš svarbiausių darbų kuomet yra galvojama apie tinkamą vandens filtro sprendimą mūsų buities aplinkai.

Jų metu yra išsamiai atsižvelgiama į vandens gręžinyje esančius elementus bei sprendžiama ar tam tikras vandens kokybės gerinimo įrenginys čia bus reikalingas. Tik matant tikslius skaičius bus galima pasakyti ar jums reikia vandens minkštinimo, nugeležinimo ar dar kokio nors sprendimo.

Kiekvienam iš mūsų norisi turėti aukščiausios kokybės vandenį kuris netrukdytų mūsų buičiai, todėl tyrimų etapas neturėtų būti praleistas norint užtikrinti geriausius valymo sprendimus.

Šiame straipsnyje apie kokiomis ypatybėmis pasižymi vandens tyrimai gręžinyje ir kaip tai gali padėti apsispręsti kokie vandens filtrai bus reikalingi gręžinyje.

Ką vandens tyrimai padeda atskleisti ir kaip jie atliekami?

Nesvarbu pas ką kreiptumėtės dėl tinkamo vandens gerinimo sprendimo, faktas, jog norint pamatyti tikrąją vandens kokybę, bus reikalingi tinkamai atlikti vandens tyrimai laboratorijoje, galėsiantys atskleisti realią vandens cheminę sudėtį.

Jei pastebėjote, jog pas mus arba pas jūsų kaimynus vamzdynai kalkėja, bėgantis vanduo turi nemalonų skonį ir kvapą, tai jau gali būti tam tikri problematiško vandens indikatoriai. Žinoma, nors tokią informaciją tyrėjams visuomet naudinga žinoti, vien pati patirtis dar visko nepasako.

Jūsų gręžinio vandens atvykę tirti specialistai paprastai su savimi turės tam tikrą specialią įrangą skirtą vandens komponentams ištirti. Šie aparatai neretai dar yra vadinami mini laboratorijomis, kadangi čia mėginių pagalba iš esmės galima pamatyti visus pagrindinius parametrus vandenyje.

Tokie sprendimai gali būti taikytini tiek namų, biuro bei kitose aplinkose.

Ar būna situacijų, kuomet mini laboratorijos neužtenka?

Tikrai taip. Nors vadinamųjų mini laboratorijų pilnai užtenka daugumai gręžinių esančių mūsų šalyje, pagrindinėms problemoms nustatyti, kai kuriose šalies vietose vanduo būna sudėtingesnės kokybės, todėl tipinių resursų gali ir nepakakti.

Tokiu atveju, pirminį vandens tyrimą atlikę specialistai paprastai parekomenduoja klientui atlikti tolimesnį savo vandens gręžinimo tyrimą pilnoje specializuotoje laboratorijoje.

Čia bus reikalingas tik tinkamas vandens mėginio paėmimas ir pristatymas į šią laboratoriją, kur ir bus nustatomi tolimesni vandens parametrai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai ką svarbiausia žinoti apie vandens tyrimus gręžinyje ir tai, kaip jie gali mums padėti norint susidaryti tinkamą vaizdą apie mūsų vandens kokybę ir būklę.

Nors tipinių tyrimų dažniausiai visiškai pakanka nustatant tokias problemas kaip vandens geležingumas ar vandens kietumas, kartais pasitaiko sudėtingesnės būklės gręžinių kurie reikalaus ir didesnio dėmesio atliekant tyrimus.

Čia paprastai reikės rimtesnės įrangos norint nustatyti tikrąją vandens būklę ir pamatyti su kokiomis problemomis galima yra susiduriama. Nesvarbu apie kokį gręžinį kalba eina, faktas, jog tai yra vienas iš pagrindinių žingsinių norint užtikrinti kokybišką vandenį savo namų aplinkoje.