Norėdami palyginti minkštinimo filtrus tarpusavyje, pirmiau atsakykite sau, ko tikitės iš minkštinimo filtro.
Pagrindinė prietaiso funkcija yra kieto vandens suminkštinimas. Tai yra procesas kurio metu kalcio ir magnio jonai keičiami į natrio jonus. Klasikinis filtras negali blogiau ar geriau minkštinti, visi jie, nuo pigiausių iki brangiausių, iš esmės daro tą patį. Tad jei negalime palyginti jonų mainų proceso, ką tuomet palyginti galime ir kaip?

Pirmiausia, tam kad įrenginys daugelį metų gerai veiktų, jis kartą ar dukart savaitėje turi tinkamai išsivalyti. Tai taip vadinamas regeneracijos ciklas, kai įrenginys išplauna ir drenuoja sukauptus teršalus, ir atstato įkrovos gebą vėl minkštinti, iki sekančios regeneracijos. Regeneracija vyksta filtrui suminkštinus tam tikrą vandens kiekį, ir ji vyksta periodiškai, visą filtro tarnavimo laiką,- nuo 15 iki 30 metų. Atsiplovimui reikalinga minkštinimo druska ir vanduo, tai yra sąnaudų dedamosios. Eksploatavimo išlaidas patirsite nuolat, iki filtras nustos veikti. Taigi, per 30 naudojimo metų prietaisas kainuos tiek kiek išleisite druskai ir vandeniui. Todėl sąnaudų duomenys bei regeneracijos dažnio duomenys ir yra pagrindiniai įrenginių palyginimo parametrai.

EcoWater prietaisai programuojami specialiu būdu. Tai, kaip jie dirba, nustato pažangiausias rinkoje valdiklis. Pagrindinis šio valdiklio tikslas yra nuolatinis vandens ir druskos dozių optimizavimas regeneracijai, kad eksploatavimo išlaidos būtų kuo mažesnės per visą eksploatavimo laiką.