Vandens kietumo tyrimai

Kietas vanduo – ko gero pagrindinė vandens problema su kuria susiduria naujų namų šeimininkai išsikasę šulinį ar gręžinį.

Nors iš pradžių galbūt nieko ypatingo nepastebėsite, kalkių sluoksniai vonios kambaryje, užsikimšęs vamzdynas, prastai išsiskalbę ir dėmėmis nukloti rūbai, šią problemą išduos ir privers skubiai ieškoti galimų sprendimo būdų.

Geriausia priemonė nuo kieto vandens namuose – vandens filtras. Tačiau, prieš įsigyjant vandens gerinimo sistemą, būtina atlikti gręžinio tyrimus, tam, kad žinoti kokios sistemos tiksliai reikės.

Vandens kietumas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje →

Ką laikome kietu vandeniu apskritai?

Kietu vandeniu laikome įvairių požeminio sluoksnio mineralų prisotintą vandenį. Pagrindinės medžiagos kurios lemia vandens kietumą – tai ištirpęs kalcis ir magnis vandenyje.

Kaip matuojamas vandens kietumas?

Vieno standartinio skaičiavimo taikomo visame pasaulyje nėra, tačiau Europos valstybėse kietasis vanduo paprastai yra įvardijamas ištirpusiųjų medžiagų miligaramais litre (mg/l)

Minimali norma nuo kurios vanduo yra laikomas kietu – 17.1 mg/l

Pilna vandens kietumo skalė

mg/L Vandens ypatybė
iki 17.1 Minkštas
17.1 – 60 Minimalaus kietumo
60-120 Vidutinio kietumo
120-180 Kietas
Virš 180 Labai kietas

Kaip vyksta vandens kietumo tyrimas?

Paprastai vandens tyrimai vyksta tam specialiai paruoštoje laboratorinėje aplinkoje. Jų metu gręžinio vandens cheminė kompozicija yra ištiriama labai išsamiai, o gauti rezultatai yra pateikiami nuodugnioje ataskaitoje.

Tokių tyrimų yra pažymimos ne tik vandens kietumą sukeliančių medžiagų koncentracija, tačiau atkreipiamas savininko dėmesys ir į kitas galimas vandens problemas.

Tai yra:

  • Vandens geležingumas
  • Nitritų ir nitratų koncentracija
  • Mangano koncentracija
  • Amonio koncentracija
  • Silicio vandenilio koncentracija ir t.t.

Pagal tyrimų rezultatus, mes kartu pateikiame geriausią vandens gerinimo sprendimą pagal individualią žmogaus situaciją.

Ką daryti jei vandens tyrimai indikuoja vandens kietumą gręžinyje?

Kietas vanduo – tai vandens problema, kuri buityje nuolat kelia problemų buityje ir dėl šios priežasties, namuose reikia vandens gerinimo sprendimo kuris padės išspręsti šią bei kitas vandens problemas.

Vandens minkštinimo filtras – pats paprasčiausias ir efektyviausias sprendimas tokia problemai. Pačių minkštinimo filtrų tipų yra keletas, tačiau populiariausi iš jų ko gero yra druskinio pavidalo ir kristalizuojantys minkštinimo filtrai.

Nors ir efektyvios, druską naudojančios minkštinimo sistemos pasižymi dideliu kiekiu nuotekų atsirandančių po valymo proceso.

Tai sukelia papildomą taršą aplinkiniams vandens šaltiniams, todėl šios technologijos naudojimas pamažu yra mažinamas. Kitas dalykas, jie nėra tokie taupūs, nes tokio filtro veiklai reikia daugiau elektros ir vandens energijos.

Kristalizacijos būdu veikiantys minkštinimo filtrai, kita vertus, yra vis labiau populiarėjantis filtro tipas.

Jie – kur kas taupesni ir efektyvesni bei tuo pačiu mažiau nuotekų sukeliantys vandens sprendimai. Nors ši technologija dar palyginus nauja, panašu, jog tokio tipo minkštinimo filtrai tik populiarės ateityje.

Pabaigai

Trumpai aptarėme vandens kietumo tyrimų temą. Iš tiesų vandens kietumas yra labai dažna problema su kuria susiduria naują šulinį ar gręžinį įsirengę gyventojai.

Nors tokio vanduo ir nekelia tiesioginės grėsmės mūsų sveikatai, jis vistiek sukelia labai daug problemų buityje, todėl geras vandens valymo sprendimas yra būtinas norint išspręsti šią vandens problemą.

Susidūrėte su vandens kietumo ar kitomis bėdomis? Kreipkitės į pribus.lt komandą. Esame pasiruošę jus pakonsultuoti, atlikti išsamius gręžinio vandens tyrimus bei pasiūlyti geriausią vandens filtrą pagal individualią situaciją.

Metas išspręsti vandens bėdas ir džiaugtis švariu bei kokybišku vandeniu ilgam laikui.